W najbliższy czwartek, 22 października będzie miało miejsce spotkanie z tczewską poetką, Zofią Daniel. Podczas spotkania autorka będzie promować swój najnowszy tomik wierszy dla dzieci „Tęczowa wędrówka”. Wydarzenie organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Czytelniczy Rejs” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury.

Utwory Zofii Daniel są wyjątkowe, nastawione na uczucia oraz piękno natury. Świat rzeczywisty przeplata się w nich ze światem magicznym. Codzienny spacer zmienia się w niezwykłą przygodę, a opisywana przyroda przypomina czarodziejską krainę rodem z baśni.

Dodatkowym walorem wydanych tomików są barwne ilustracje, które stanowią idealny komentarz do wierszy. Nad ich powstawaniem zawsze czuwa sama autorka, dzięki czemu każdy obraz w pełni oddaje emocje ukryte w słowach. Nie zabraknie ich również w najnowszej publikacji „Tęczowa wędrówka”, która jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników.

Spotkanie odbędzie się w formie online, a będzie je można obejrzeć na stronie:   facebook.com/mbptczew oraz w serwisie YouTube. Serdecznie zapraszamy!

(MBP)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDemontaż azbestu – 15 wniosków do realizacji
Następny artykułETAC Poland – 200 nowych miejsc pracy