Basen i siłownia Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji ponownie otwarte

Od 6 czerwca będzie można znowu korzystać z basenu i siłowni w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji, jednak z pewnymi obostrzeniami.

Ekipa programu „Zakochaj się w Polsce” odwiedziła Kociewie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to powiedzenie przyświeca realizatorom programu „Zakochaj się w Polsce”, który od kilku sezonów gości na antenie TVP1. Prowadzącym jest aktor Tomasz Bednarek. Program opowiada o miejscach w naszym kraju, które często są mniej znane, ale mają dużo do zaoferowania zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym. Tym razem filmowcy odwiedzili Kociewie, aby opowiedzieć widzom jakie ciekawe miejsca mogą zobaczyć w naszym regionie.

Fabryka Sztuk online – warsztaty mydełkowe

Najstarsze przesłanki o używaniu mydła (nawet sprzed 2800 lat p.n.e.) pochodzą ze starożytnej Mezopotamii. Na glinianych tabliczkach z pismem klinowym możemy zobaczyć prawdopodobne metody wytwarzania mydła.

Co nowego na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej?

Z radością informujemy, że proces digitalizacji oraz opracowania kart pocztowych, dostępnych w zbiorach Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, dobiegł końca! Łącznie na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej udostępniono 901 obiektów, pochodzących z kolekcji Ireneusza Dunajskiego, Tomasza Spionka oraz Stanisława Zaczyńskiego.

Komunikat Starosty Tczewskiego w sprawie zmian udzielania porad prawnych oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Od 1 czerwca wznawia się udzielanie porad osobiście w trzech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego. W dwóch punktach udzielanie porad nadal odbywać się będzie telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Rower metropolitalny – dwie firmy w dialogu konkurencyjnym

Dwie firmy dopuszczone do dalszego udziału w dialogu konkurencyjnym dot. MEVO. Są to konsorcjum BikeU i Freebike oraz firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo. Decyzją komisji przetargowej spółka Nextbike Polska została wykluczona z dalszych rozmów. Spotkania z wybranymi wykonawcami ruszają w połowie czerwca.

Mamy 8 ofert na wykonanie III etapu Wiślanej Trasy Rowerowej

29 maja odbyło się otwarcie ofert na wykonanie III etapu Wiślanej Trasy Rowerowej na terenie Tczewa.

Zmiana rozkładów jazdy i punktu Karty Miejskiej

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz P.A GRYF Sp. z o.o. S.K. informują, że od 6 czerwca br. (sobota), z powodu zmniejszenia obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa, zmianom ulegają rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej na liniach 1,2,7,8,12 i 17.

“Podwórko Nivea” – głosuj na Szkołę Podstawową nr 4

Tczewska szkoła walczy w konkursie "Podwórko Nivea" o własny plac zabaw.

Kolejne tablety, laptopy i kamery trafią do tczewskich szkół

Gmina Miejska Tczew po raz drugi skorzysta z dofinansowania, tym razem w ramach programu "Zdalna szkoła+", które w kwocie 155 000 zł przeznaczy na zakup sprzętu informatycznego. Dzięki temu kilkadziesiąt tabletów, kamer internetowych czy laptopów trafi wkrótce do pedagogów oraz uczniów tczewskich szkół.

Miasto Tczew - społeczność

3,148FaniLubię
671ObserwującyObserwuj
65ObserwującyObserwuj
167SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły