Tczew w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

Gmina Miejska Tczew pozyskała środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zakupu książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz realizację działań promujących czytelnictwo w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” – priorytet 3. Dofinansowanie otrzymały następujące szkoły:

Kino w Parku – „Najgorszy człowiek na świecie”

19 sierpnia o godz. 20.30 Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na projekcję wielokrotnie nagradzanego filmu „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Joachima Triera, twórcy takich filmów jak „Oslo 31 sierpnia” czy „Reprise. Od początku raz jeszcze...”.

XXIX Tczewskie Dożynki Działkowe – 20 sierpnia

W sobotę, 20 sierpnia, na Bulwarze Nadwiślańskim, odbędą się XXIX Dożynki Działkowe. Impreza potrwa od godz. 14.00 do 18.00. W programie m.in. wręczenie nagród i...

Spacer z przewodnikiem – Wieża Ciśnień – 20 sierpnia

Fabryka Sztuk zaprasza na spacer z przewodnikiem, tym razem to wizyta w wieży ciśnień i spotkanie z Bractwem Kurkowym. Będzie można zobaczyć ujęcia wody w parku miejskim oraz budynek dawnych łazienek. Termin: 20.08.2022 r. sobota godz. 16.00. Czas: ok. 60 minut

Mölkky w Fabryce Sztuk – 20 sierpnia

Fabryka Sztuk na sportowo? Jasne, że tak. Sport – to nasze drugie imię i nie ukrywamy, że preferujemy aktywność na świeżym powietrzu.

Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!

W ubiegłym tygodniu Komisja Konkursowa zebrana w Pelplinie Dokonała ona rozstrzygnięcia konkursu na flagę Kociewia. Komisja reprezentowała wszystkie podmioty i samorządy, które są zainteresowane istnieniem symboliki wizualnej naszego regionu. Składała się z przedstawicieli rozmaitych kociewskich i – szerzej – pomorskich organizacji społeczno-kulturalnych, lokalnych grup działania i samorządów z trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Każda zainteresowana instytucja i organizacja mogła zgłosić swojego delegata.

Korpus Wsparcia Seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie Zaprasza mieszkańców Tczewa w wieku 65 lat i więcej do skorzystania z bezpłatnego Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”

Debiut Pogoni w Ekstralidze bez punktów

Premierowe spotkanie zawodniczek Pogoni Dekpol Tczew obfitowało w ogromne emocje zarówno na boisku, jak i poza nim. Początek meczu był bardzo aktywny, gdyż obie strony chciały dyktować swoje warunki i kreować co raz dogodniejsze okazje do zdobycia bramki.

Ruszają zapisy na warsztaty artystyczne Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Od 22 sierpnia o godz. 9.00 ruszają zapisy na warsztaty artystyczne w Centrum Kultury i Sztuki. Zachęcamy o zapisów na nasze warsztaty. Wybór jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Skwer przy ul. Topolowej – mamy wykonawcę

Firma Outside Architektura Krajobrazu Sp. z o.o. z Gdańska podpisała umowę z miastem na rozbudowę terenu zieleni w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12, przy...

Miasto Tczew - społeczność

3,540FaniLubię
1,227ObserwującyObserwuj
82ObserwującyObserwuj
334SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content