Fabryka Sztuk online – warsztaty mydełkowe

Najstarsze przesłanki o używaniu mydła (nawet sprzed 2800 lat p.n.e.) pochodzą ze starożytnej Mezopotamii. Na glinianych tabliczkach z pismem klinowym możemy zobaczyć prawdopodobne metody wytwarzania mydła.

Kolejne tablety, laptopy i kamery trafią do tczewskich szkół

Gmina Miejska Tczew po raz drugi skorzysta z dofinansowania, tym razem w ramach programu "Zdalna szkoła+", które w kwocie 155 000 zł przeznaczy na zakup sprzętu informatycznego. Dzięki temu kilkadziesiąt tabletów, kamer internetowych czy laptopów trafi wkrótce do pedagogów oraz uczniów tczewskich szkół.

Dzień Dziecka z Fabryką Sztuk

Dzieci, które 1 czerwca zwiedzą wystawę w budynku przy ul. 30 Stycznia 4 lub na dziedzińcu, a następnie zgłoszą się do Punktu Obsługi Klienta, otrzymają drobny upominek. Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu wymogów sanitarnych. Zapraszamy od 10.00 do 17.15 (piętnastominutowe przerwy o 12.00, 14.00 i 16.00).

Fabryka Sztuk online – odcinek 16 i 17

Fabryka Sztuk zaprasza do obejrzenia kolejnych propozycji online.

Wystawa Nasze miasto – Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego

Spacerując po Starym Mieście natrafimy na okazałe, dostojne budynki z czerwonej cegły. Jednym z nich jest siedziba Urzędu Miejskiego przy pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1. Nie zawsze powiewała na nim biało-czerwona flaga. O historii tego budynku, jak i całego placu została przedstawiona na czwartej wystawie z cyklu "Nasze miasto - Twoja ulica..."

Fabryka Sztuk online – film „Krzyże i kapliczki przydrożne”

Fabryka Sztuk zaprasza do wysłuchania opowieści o przydrożnych krzyżach i kapliczkach, którą snuje etnolog Kamila Gillmeister.

Tczew – 30 lat samorządu

30 lat temu, 27 maja odbyły się pierwsze wybory samorządowe. Samorządność sprawiła, że poczuliśmy się gospodarzami w swoich gminach, a przy wsparciu środków unijnych pozwoliło to stworzyć nową Polskę.

Najnowsza książka Biblioteki dostępna online!

Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła swoje najnowsze wydawnictwo.  Publikacja autorstwa Moniki Jabłońskiej zatytułowana Tczew. W drukach ukryta – HISTORIA – odkryta. Od drzeworytu...

Dołóż DYCHĘ do tczewskiej kultury!

Od dwóch tygodni pracownicy Centrum Kultury i Sztuki zaangażowani w uruchomienie Manufaktury „Zszyci z kulturą” szyją kulturalne maseczki pod hasłem odDYCHAj kulturą.

Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki szyją maseczki ochronne

Swoją działalność zaczęła Manufaktura #ZszyciZKulturą.

Miasto Tczew - społeczność

3,148FaniLubię
671ObserwującyObserwuj
65ObserwującyObserwuj
167SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły