Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z wiceprezydentem Adamem Burczykiem, odwiedzili w minionym tygodniu zakład produkcyjny w Tczewie przy ul. Kpt. Mamerta Stankiewicza 1, gdzie od kilku miesięcy swoją działalność prowadzi firma Etac Poland Sp. z o.o. Podczas wizyty towarzyszył im dyrektor Zarządzający Etac Poland Piotr Cyranowski.

Grupa Etac to wiodący skandynawski wytwórca sprzętu i rozwiązań ruchowych w Północnej Europie i jeden z niewielu wiodących graczy na arenie międzynarodowej. Od ponad 40 lat Etac ustanawia standardy, wytwarza sprzęt wspomagający opiekę medyczną, nie tylko funkcjonalny ale również przyjemny estetycznie, opracowuje produkty i usługi, które stwarzają możliwości dla użytkowników i ich opiekunów. Produkty firmy Etac są projektowane przy ścisłej współpracy z projektantami przemysłowymi, rehabilitantami i końcowymi użytkownikami. Owocem takiego podejścia są tysiące zadowolonych klientów oraz przyznane firmie Etac nagrody (RedDot, Award For Design Excellence, Excellent Swedish Design i wiele innych). Produkty Etac wspomagające codzienne życie wystawione są w Muzeum Sztuki Współczesnej (MoMA) w Nowym Yorku co udowadnia, że Etac wyprzedza swoje czasy w zakresie wzornictwa i funkcjonalności swoich produktów.

Etac Poland Sp. z o.o. w lutym 2020 roku otworzył fabrykę w Tczewie o pow. 11 700 m2, która została zaprojektowana z myślą o uzyskaniu złotego certyfikatu DGNB, niemieckiego systemu oceny budynku określającego w sposób wieloaspektowy jego walory ekologiczne oraz obszary oddziaływania budynku na środowisko. Wkład pracy włożony w realizację inwestycji zaowocował przekroczeniem kryteriów przewidzianych dla złotego ceryfikatu DGNB i przyznaniem firmie Etac Poland Sp. z o.o. platynowego ceryfikatu DGNB. Etac Poland Sp. z o.o. stał się w tym momencie pierwszą firmą w Polsce, której przyznano najbardziej prestiżowy platynowy certyfikat DGNB. Firma Etac Poland Sp. z o.o. dołączyła do prestiżowego grona europejskich firm mogących poszczycić się platynowym certyfikatem DGNB.

Oddany do użytku budynek posiada wiele udogodnień. Oprócz przestronnych szatni i miejsc odpoczynku wewnątrz i na zewnątrz budynku, w pełni wyposażonej nowoczesnej kantyny, firma oferuje dla swoich pracowników zadaszone parkingi dla rowerów a także wydzielone miejsca parkingowe dla pracowników i klientów, w tym dwa dedykowane dla samochodów elektrycznych.

Etac Poland Sp. z o.o. posiada certyfikat ISO 13485:2016 oraz ISO 14001:2015. Równolegle z otwarciem fabryki rozpoczęto montaż pierwszych produktów marki Molift. Pierwsze produkty zostały wysłane do klientów w kwietniu tego roku. Spotkały się z bardzo pozytywną oceną w zakresie jakości i terminowości dostaw. Obecnie zatrudnionych jest około 60 pracowników, a docelowo fabryka może zapewnić ponad 200 miejsc pracy.

W najbliższym czasie planuje się uruchomienie produkcji na nowym Wydziale Mechanicznym, który zajmie się przygotowaniem elementów metalowych pod potrzeby własnego Wydziału Montażowego jak też innych fabryk z Grupy Etac.

Magazyn wysokiego składowania o powierzchni ponad 5000 m2 w przyszłości stanie się europejskim centrum dystrybucyjnym dla produktów firmy Etac.

Produkty firmy Etac są ukierunkowane na krótko- i długoterminową opiekę domową, szpitale lub inną formę opieki medycznej. Pozwalają użytkownikom czerpać przyjemność z przebywania w domu przy zachowaniu optymalnej aktywności, zapewniając jednocześnie optymalne warunki pracy dla opiekunów.

Produkty marki Etac zapewniają pomoc w codziennym życiu, wspomagają ludzi w ich codziennych, rutynowych czynnościach, takich jak chociażby codzienna toaleta i kąpiel, sprytne produkty sprawiające, że codzienne czynności stają się łatwiejsze.

Prezydent Mirosław Pobłocki życzył firmie Etac Poland Sp. z o. o. dalszego owocnego rozwoju oraz sukcesów w realizacji kolejnych inwestycji. Jednocześnie podziękował grupie Etac za zainwestowanie na terenie naszego miasta i stworzenie nowych miejsc  pracy.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUdajmy się na „Tęczową wędrówkę” z Zofią Daniel i tczewską biblioteką
Następny artykułNabór na członków Komitetu Rewitalizacji Miasta Tczewa