W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w hali II LO w Tczewie odbył się XXIV Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa. Zawody zorganizowano po kilkuletniej przerwie spowodowaną pandemią.

Zawody rozpoczęto od defilady, podczas której przedstawiono zespoły biorące udział w wydarzeniu. W tym roku do turnieju przystąpili reprezentanci pięciu przedszkoli: „Pan Słonik„  „Pan Słonik 2”, Chatka Puchatka”, „ Przedszkole nr 8”, oraz „Przedszkole Niebieskie Migdały”.

Przedszkolacy rywalizowali w konkurencjach, na które składały się wyścigi sztafetowe, tory przeszkód oraz konkurencje techniczne. W rywalizacji czynny udział brały również opiekunowie grup, których zadaniem było oddanie pięciu rzutów do tarczy oddalonej o 6m.

Od pierwszej konkurencji na pozycję lidera wysunęła się reprezentacja Przedszkola nr. 8 jednak pozostałe zespoły nie dawały za wygraną. Przez cały turniej toczyła się zacięta rywalizacja o jak najlepsze wyniki.

Czuć było dreszczyk sportowej rywalizacji, której towarzyszyły spore emocje. Były to przecież jedne z pierwszych, a może i pierwsze występy dzieci przed tak dużą publiką.

Zawodnicy  byli doskonale przygotowani do zawodów. Swoim zaangażowaniem, sprawnością i determinacją sprawiły wiele radości wszystkim zgromadzonym na hali kibicom. Publiczność odpłaciła się gromkimi owacjami nagradzając wszystkich startujących zawodników.


Po zakończeniu Turnieju nastąpiło uroczyste podsumowanie imprezy, na którym wręczono puchary oraz medale.

Dodatkowo każda drużyna otrzymała paczkę słodkości ufundowaną przez sponsora – Sport Zajawka.
Klasyfikacja końcowa XXIV Turnieju Przedszkoli miasta Tczewa:

1. Przedszkole nr.8
2. Przedszkole „Chatka Puchatka”
3. Przedszkole Niebieskie Migdały
4. Przedszkole „Pan Słonik2
5. Przedszkole „Pan Słonik”

Organizatorem turnieju było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., a sponsorem Sport Zajawka. Wsparcie techniczne zapewnili uczniowie z SP 11 w Tczewie.
REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSobótki Tczewskie
Następny artykułMajówka – zmiana harmonogramu odbioru odpadów