Konkurs grantowy Działaj Lokalnie już po raz 20-ty!

Fundacja Pokolenia już po raz 20-ty ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie"! O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z gmin powiatu tczewskiego oraz – uwaga, po raz pierwszy - mieszkańcy i organizacje pozarządowe z gminy Pszczółki! Maksymalna kwota dotacji to 6 000 zł.

Wyniki naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali w budynku przy ul. Sadowej 6B

Urząd Miejski w Tczewie ogłasza wyniki naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania w budowanym budynku przy ul. Sadowej 6B w Tczewie działka nr 229 obręb ewidencyjny 0004 ze wskazaniem numerów wniosków zakwalifikowanych do podpisania umowy najmu.

Dotacja na prace konserwatorskie dla tczewskiej fary

28 marca 2024 r. Rada Miejska w Tczewie Uchwałą nr LXVII/912/2024 przyznała dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do...

Wymogi formalne – budżet obywatelski na 2025

W ramach budżetu obywatelskiego na 2025 rok zgłoszonych zostało 27 projektów. Projekty podlegały ocenie formalnej, która zakończyła się 29 marca br.

Nabór wniosków na mieszkania z partycypacją przy ul. Sadowej

Urząd Miejski w Tczewie ogłasza nabór wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania w budowanym budynku przy ul. Sadowej 6B w Tczewie.

Obwieszczenie Prezydenta o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru przemysłowo – usługowego w rejonie ulicy Malinowskiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

W dniu 23 lutego br. ukazało się obwieszczenie Prezydenta m. Tczewa o wyłożeniu do publicznego wglądu w dniach 4 marca 2024 r. - 25 marca 2024 r. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru przemysłowo - usługowego w rejonie ulicy Malinowskiej w Tczewie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko (MPZP).

Powrót pełnej floty rowerów Mevo – co czeka użytkowników w nowym sezonie

Po zimowej przerwie już można korzystać z pełnej floty rowerów Mevo. Mieszkańcy i turyści dostali do dyspozycji 3200 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz 1000 tradycyjnych. Tylko przez okres zimowy użytkownicy Mevo podczas 125 tys. podróży przejechali prawie 350 tys. km. W tym sezonie na rowerach Mevo zobaczymy także streetworkerów, a na wiosnę Mevo weźmie udział w ekologicznym rajdzie rowerowym.

Jest zielone światło na inwestycje w RODach. Rusza Pomorskie dla Działkowców 2024

Startuje specjalny program samorządu województwa pomorskiego wsparcia dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Środki można przeznaczyć na budowę, rozbudowę czy modernizację ogrodowej infrastruktury. Łącznie do rozdysponowania jest 100 tys. zł. Wnioski należy składać do 20 marca 2024 r.

Pomorskie Badania Ruchu 2024

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu mobilności!

“Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej okazało się pełnym sukcesem”

Poniżej prezentujemy Państwu raport stworzony przez firmę Marcin Gromadzki Public Transport Consulting dotyczący m.in. skutków wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Tczewie. Miasto Tczew zna już...

Miasto Tczew - społeczność

3,540FaniLubię
1,229ObserwującyObserwuj
91ObserwującyObserwuj
497SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Numer infolinii oraz SMS, gdzie można zgłaszać awarie oświetlenia: 797 301 400, strona internetowa: energa-oswietlenie.pl

X
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content