Dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego – oferta dla osób fizycznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Mój elektryk”, w którym można uzyskać wsparcie finansowe do...

Odwołanie Nextbike Polska w restrukturyzacji do KIO odrzucone. Na oferty na nowe Mevo OMGGS czeka do 19 lipca

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji, który domagał się m.in. przedłużenia terminu składania ofert o pół roku (do listopada). Po...

#MobilnaMetropolia w powiecie tczewskim. Mieszkańcy rozmawiali o transporcie

Niedostosowana do potrzeb mieszkańców oferta kolejowa, brak koordynacji między rozkładem jazdy autobusów i pociągów oraz złe skomunikowanie wielu małych miejscowości i peryferyjnych osiedli - to najczęściej wymieniane przez mieszkańców problemy związane z transportem w powiecie tczewskim. Za nami przedostatnie spotkanie z cyklu #MobilnaMetropolia.

I edycja kampanii Miło! w mieście dobiegła końca – są powody do zadowolenia

I edycja kampanii MIŁO! w mieście zbliża się ku końcowi. Kampania ma na celu zmniejszenie odsetka dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. W kampanii uczestniczy 6 szkół i 12 przedszkoli.

Jazda na rowerze – z korzyścią dla ciebie i miasta

Czy wiesz, że jazda rowerem poprawia sprawność fizyczną i wydolność organizm. Wpływa na zwiększenie pojemności płuc i obniżenie „złego” cholesterolu?

Podpisanie umowy z głównym wykonawcą systemu FALA

FALA będzie największym i najnowocześniejszym systemem poboru opłat za przejazdy transportem publicznym w Polsce. Obejmie swoim zasięgiem sieć kolejową i komunikację miejską w całym województwie pomorskim. Pozwoli pasażerom przemieszczać się różnymi środkami komunikacji, bez zastanawiania się, gdzie kupić bilet i ile ten bilet powinien kosztować.

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w Tczewie

Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych? O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów online, organizowanych przez OMGGS dla mieszkańców Pomorza. Zapraszamy do udziału!

Zmiany w pierwszeństwie pieszych – od 1 czerwca

1 czerwca weszły w życie nowe obowiązki dla pieszych oraz kierowców. Wszystko za sprawą zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Rowerowy rajd rodzinny „Od mostu do mostu”

W ramach projektu „Rajd na Piątkę” promowanie Wiślanej Trasy Rowerowej Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Tczew 30 maja zorganizował Rodzinny rajd rowerowy „Od mostu do mostu” Udział wzięła przepisowa kolumna 15 uczestników.

Hulajnoga elektryczna na drodze dla rowerów

Od dziś obowiązują nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego – UTO i urządzeń wspomagających ruch.

Miasto Tczew - społeczność

3,485FaniLubię
995ObserwującyObserwuj
78ObserwującyObserwuj
265SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Narodowy Spis Powszechny - spisz się przez Internet

X
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content