Gmina Miejska Tczew po raz trzeci otrzymała tytuł Gmina na 5 nadawany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Tytuł ten nadawany jest od 2011 roku, w województwie pomorskim nagrodzono 5 gmin na 33 ocenione w badaniu, w całym konkursie przeanalizowano 674 gminy.

Głównym celem stanowiącym podstawę badania była ocena jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym. Zbadano drogę elektroniczną tego kontaktu – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji poprzez Oficjalną Witrynę Internetową (OWI) oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Głównym aspektem stanowiącym podstawę badania była jakość obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym. Badania komunikacji dwustronnej zostały przeprowadzone w dwóch językach – polskim oraz angielskim. Badanie skupiało się na uwzględnieniu typów interesantów gmin, jakimi są potencjalni inwestorzy oraz przedsiębiorcy.

Wyniki konkursu zostały przedstawione 20 maja podczas konferencji online. Pełen raport dostępny jest na stronie: https://akceleracjasgh.wixsite.com/forum-gminREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew zachęca uczniów do zakładania kwietnych łąk
Następny artykułTczew zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2021