Urząd Miejski w Tczewie czeka na zgłoszenia od placówek oświatowych, które chcą na swoim terenie założyć łąkę kwietną.

Łąki kwietne to popularny w wielu miastach sposób na poprawę estetyki oraz stanowią element małej retencji, uniemożliwiając nadmierne wyparowywanie wody z gleby. Roślinność łąkowa stanowi naturalne siedlisko pożytecznych owadów i innych drobnych zwierząt. Jest to też ekologiczne rozwiązanie, antysmogowe, gdyż łąki kwietne pochłaniają dwutlenek węgla i oczyszczają powietrze z pyłu.

Prezydent Tczewa zaprasza do włączenia się do akcji „Tczew kwitnie” i tworzenia miniłąk w sąsiedztwie szkół podstawowych. Szkoła powinna wyznaczyć miejsce do założenia łąki kwietnej i podać wymiar przestrzeni pod uprawę. Do każdej łąki kwietnej przekażemy domki dla owadów i jeży.

Zgłoszenia do udziału w akcji można wysyłać do 28 maja br. na adres: promocja@um.tczew.pl.

Nasiona oraz domki będzie można odebrać w Biurze Rzecznika Prasowego Urzędu Miejskiego w Tczewie, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, pok. 30.

W najbliższym czasie łąka kwietna składająca się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, traw i bylin powstanie na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z ul. Forsterów na Os. Witosa, która zajmuje łącznie ponad 1000 m². Planuje się powstanie kolejnej łąki w sąsiedztwie ul. Topolowej na Suchostrzygach. Niewykluczone, że w przyszłości będzie ich więcej.

MLREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułStadion lekkoatletyczny – wkrótce montaż trybun
Następny artykułTczew Gminą na 5 po raz trzeci