Gmina Miejska Tczew po raz drugi skorzysta z dofinansowania, tym razem w ramach programu “Zdalna szkoła+”, które w kwocie 155 000 zł przeznaczy na zakup sprzętu informatycznego. Dzięki temu kilkadziesiąt tabletów, kamer internetowych czy laptopów trafi wkrótce do pedagogów oraz uczniów tczewskich szkół.

Tak, jak w przypadku poprzedniej edycji programu “Zdalna szkoła” zakupiony sprzęt posłuży do sprawnego przeprowadzania zajęć on-line, które organizowane są przez szkoły. Będzie on wypożyczony uczniom z rodzin wielodzietnych, tym razem zakupimy także kilkadziesiąt pakietów umożliwiających dostęp do internetu poprzez sieć LTE oraz laptopy – mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. – Sprzęt pozyskaliśmy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy. W programie “Zdalna szkoła” (poprzednia edycja, w której Gmina Miejska Tczew otrzymała 100 000 zł) mogły wziąć udział zarówno gminy, jak i powiaty.

Tym razem otrzymane przez Gminę dofinansowanie będzie dotyczyło zakupu zarówno komputerów, laptopów, mobilnego dostępu do internetu i innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. graficzne akcesoria). Całość sprzętu została zestawiona zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez szkoły.

Lista sprzętu, który zakupi Gmina Miejska Tczew:

  • tablety: 93 sztuki
  • laptopy: 33 sztuki
  • kamery internetowe: 16 sztuk
  • tablety graficzne: 5 sztuk
  • mobilny dostęp do internetu na kartę: 50 sztuk

Wartość zamówienia to blisko 155 000 zł, cała kwota jest refundowana.

Więcej informacji o projekcie Zdalna Szkoła: www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Przy okazji informujemy Państwa, iż na otrzymanym wkrótce sprzęcie (tak, jak i w tym już otrzymanym) nie trzeba instalować jedynie oprogramowania wymaganego do prowadzenia zajęć on-line (nauczyciel <-> uczeń). Rozwój dziecka mogą zapewnić również programy innego rodzaju. Bez przeszkód można zatem zainstalować na nim np. playery, programy graficzne, czy gry edukacyjne. Zwracajmy najbardziej uwagę na należyte użytkowanie sprzętu, dbanie o niego i nie przekraczanie limitów łącza internetowego (w przypadku internetu na kartę).REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDzień Dziecka z Fabryką Sztuk
Następny artykułZdalna Szkoła+ Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego