Do Tczewa dotarło już 125 tabletów, które zaraz po Świętach Wielkanocnych trafią do uczniów samorządowych szkół podstawowych.

– Sprzęt służy do zajęć on-line, które  powadzone są przez szkoły. Będzie on wypożyczony tym uczniom, którzy bądź nie dysponują  komputerem, bądź np. w rodzinie jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a komputer tylko jeden – mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. – Sprzęt pozyskaliśmy w ramach projektu, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Tablety zostały zamówione zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez nasze placówki oświatowe . Otrzymają je do dyspozycji: Szkoła Podstawowa nr 1, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z OI, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10 z OI, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 12.

Wartość zamówienia to 100 000 zł, cała kwota jest refundowana i jest to maksymalna kwota dofinansowania, jaką mógł otrzymać Tczew. Skorzystaliśmy z zadania “Podział tabletów pomiędzy szkoły miasta Tczewa celem kształcenia na odległość” – które jest realizowane i dofinansowane w ramach Konkursu Grantowego: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej – od 11 kwietnia
Następny artykułMEVO – dialog konkurencyjny w formule wideokonferencji