Tczewski Bulwar Nadwiślański po raz kolejny zapełni się okrzykami radości i szczekaniem podekscytowanych psich sportowców. 11 oraz 12 czerwca odbędą się V Ogólnopolskie Zawody Flyball – wyścigi psich sztafet, pod patronatem prezydenta  Tczewa Mirosława Pobłockiego oraz Polskiego Związku Flyball.
Czym jest flyball? To wyścigi psich sztafet, pełne adrenaliny i euforii naszych psich sportowców. Cztery psy mają za zadanie pokonać tor składający się z czterech przeszkód, pobrać piłkę z wyrzutni i wrócić do swojego właściciela. Wygrywa drużyna, której uda się to zrobić szybciej i bezbłędnie.
Na Bulwarze Nadwiślańskim będzie można spotkać 14 drużyn z Tczewa, Gdańska, Poznania, Skórzewa, Gliwic oraz Tarnowskich Gór. Łącznie będzie około 140 zawodników.
Te drużyny będą walczyć w trzech dywizjach – ustalonych względem czasu podanego przy zgłoszeniu na zawody. Tczewska drużyna wystawiła dwa składy, które będą rywalizować w drugiej dywizji. Zawody rozpoczną się dla kibiców w sobotę od godziny 11:00 i będą trwać do 16:00. W niedzielę zmagania drużyn w finałach będzie można oglądać od 10 do 16. Zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród i dyplomów będzie można obserwować o 16:30 w niedzielę. Szczegółowy plan wydarzenia można zobaczyć na stronie Facebook Ultra Flyball Team. 

Większość drużyn niedawno wróciła z Mistrzostw Świata Flyball i dalej są głodni wrażeń, dlatego oczekujemy świetnej rywalizacji i bicia rekordów.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTłumy na Pchlim Targu
Następny artykułFlex po raz kolejny wyróżniony w konkursie Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki