105 wystawców i tłumy odwiedzających wzięły udział w dziesiątej jubileuszowej edycji Pchlego Targu.

Do Tczewa przybyli wystawcy m.in. z Grudziądza, Iławy, Prabut, Trójmiasta, ale jak zwykle najwięcej było z Tczewa i okolic. Po raz kolejny okazało się, że formuła handlu “pod chmurką” doskonale sprawdza się w Tczewie. Pchli Targ odbył się na tczewskiej starówce, wystawcy ulokowali się na Pl. Hallera oraz sąsiednich uliczkach: Mickiewicza, Krótka, J. Dąbrowskiego.

Na Skwerze Różanym umilała czas muzyka na żywo. Zaprezentowała się Kociewska Orkiestra Dęta Torpeda i akordeonista Paweł Ratajek. Tradycyjnie nie zabrakło kataryniarza. Można było kupić wiele atrakcyjnych towarów m.in. wyroby rękodzielnicze, biżuterię, wyroby kolekcjonerskie, płyty, kasety, starocie, książki, naczynia, monety, zegarki, obrazy, a także zabawki dla dzieci.

Animatorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy w morskim klimacie. Na pl. Hallera pojawił się gigantyczny statek, którego strzegł pirat na szczudłach. Nie zabrakło chętnych do udziału w zabawach plenerowych, warsztatach plastycznych i garncarstwa artystycznego. Organizatorem imprezy była Fabryka Sztuk.

MLREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł1,2 mln zł na Zieloną Strefę nad Wisłą
Następny artykułFlyball – zawody psich sztafet już w weekend