W ciągu ostatnich dni, firma Flex Poland otrzymała dwa wyróżnienia – Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Partner firm zagranicznych”.

Flex stawia na równość traktowania wszystkich pracowników. Dowodem tego jest ponowne otrzymanie przez firmę wyróżnienia w konkursie „Fair to Women”, którego ideą jest promocja równego traktowania i wyrównywania szans kobiet na rynku pracy.

– Zachowanie równowagi w naszej firmie jest dla nas bardzo ważne. Skupiamy się na posiadanych przez pracowników kompetencjach, zaangażowaniu i jakości wykonywanej pracy, a nie płci, orientacji czy pochodzeniu. Nasze działania opieramy na Kodeksie Postępowania i Etyki oraz Polityce Równych Szans, które są przewodnikami dla wszystkich pracowników Flex. Takie podejście sprzyja temu, że mamy wiele kobiet, które zajmują wysokie stanowiska i doskonale odnajdują się w zawodach postrzeganych jako „męskie – skomentowała Ewa Latkowska, dyrektorka HR, Flex Poland. – Poprzez nasze działania staramy się aktywować kobiety do budowania równego, sprawiedliwego i przyjaznego środowiska pracy. Nasze kierowniczki z różnych działów spotykają się ze studentkami, by pokazać im, jak ciekawa może być praca w przedsiębiorstwie produkcyjnym i przedstawić im różne ścieżki kariery. Angażujemy również nasze pracownice do programów takich jak „Women in Tech”, czy „StrongHER” – dodaje.

Ogólnopolski konkurs “Fair to Women” został zainicjowany w 2021 r. Kierowany jest do średnich i dużych przedsiębiorstw. Celem jego jest wyróżnianie pracodawców, którzy tworzą najlepsze warunki pracy dla kobiet. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Vox Feminae, partnerem merytorycznym PwC Polska, a partnerem konkursu ABSL. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się 31 maja w Warszawie.

Drugim ważnym tytułem otrzymanym przez firmę Flex Poland jest Ambasador Polskiej Gospodarki.

1 czerwca 2022 r., w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, firma Flex została nagrodzona w kategorii „Partner firm zagranicznych”. Wyróżnienie to otrzymują firmy, które promują polską gospodarkę przez działalność biznesową podejmowaną wspólnie z firmami zagranicznymi w Polsce i za granicą.

– Dziękujemy kapitule konkursu za kolejne docenienie naszej firmy i przyznanie nam tytułu Ambasadora Polskiej Gospodarki, w kategorii „Partner firm zagranicznych” – powiedział Michał Poczęsny, dyrektor operacyjny, Flex Poland. – Flex od początku swojej działalności w Polsce dostarcza innowacyjne i elastyczne usługi produkcyjne firmom zagranicznym. Otrzymana nagroda jest dla nas ważnym wyróżnieniem i zarazem motywacją, by jeszcze prężniej nawiązywać kontakty międzynarodowe.

Konkurs Ambasador Polskiej Gospodarki organizowany jest przez Business Centre Club i ma charakter ogólnopolski. Celem jego jest wyróżnienie i promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, a także promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych oraz dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych.

To już kolejne wyróżnienie Flex Poland w konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki. W 2017 r. roku firma została nagrodzona w kategorii „Najwyższa Jakość”, rok później w kategorii „Eksporter”, w 2019 r. doceniona jako „Firma Globalna”, a w 2021 r. otrzymała tytuł „Kreatora Rozwiązań XXI wieku”.

– Różnorodność kategorii, w których jesteśmy doceniani przez kapituły konkursowe, reprezentujące różne organizacje, są potwierdzeniem nieustającego rozwoju naszego biznesu w Polsce – skomentował Stanisław Motylski, dyrektor generalny, Flex Poland. – Nasze zaangażowanie cały czas wzrasta. Stale udoskonalamy procesy w naszej organizacji, by być jak najlepszym pracodawcą oraz partnerem biznesowym.

(Flex)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFlyball – zawody psich sztafet już w weekend
Następny artykułPoranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie