Dzień Dziecka z Centrum Kultury i Sztuki – gra miejska, spektakl i warsztaty

129

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza najmłodszych na obchody Dnia Dziecka już od 28 maja. Całe świętowanie będzie odbywać się wokół postaci Pchły Szachrajki znanej z wiersza Jana Brzechwy i potrwa kilka dni.

W sobotę 28.05 zapraszamy na spektakl „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto. Spektakl odbędzie się na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki (ul. Kard. St. Wyszyńskiego 10 w Tczewie).

 • „Pchła Szachrajka” spektakl
 • Teatr Czwarte Miasto
 • 28.05, godz. 16.00
 • Bilety 20 zł

Zapraszamy na bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Spektakl jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie biorąc czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych z pewnością będą się świetnie bawić.

 • Tekst bajki: Jan Brzechwa
 • Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak
 • Obsada: Jakub Piprowski/ Jeremiasz Gzyl, Bartosz Sołtysiak, Dariusz Majchrzak, Martyna Janczewska
 • Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
 • Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk
 • Koordynacja projektu: Dorota Sadowska
 • Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat do 100 lat. Bilety dostępne są w kasie CKiS oraz na stronie: https://ckis.interticket.pl/program/pchla-szachrajka-spektakl-dla-dzieci-7288

Gra miejska „Szachrajstwa Pchełki” 28.05-01.06

Kolejna propozycja związana z postacią Pchły Szachrajki to gra miejska skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta i okolic.

Przyszła do Centrum Pchła Szachrajka i skończyła się nasza bajka… Pchła postanowiła schować sprzęt potrzebny do realizacji koncertów i innych wydarzeń na terenie miasta. Waszym zadaniem będzie odnalezienie tego sprzętu poprzez rozwiązanie zagadek i narysowanie brakującego wyposażenia sali widowiskowej. Czy uda Wam się to zrobić w wyznaczonym czasie?

Do udziału w grze zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Zespół biorący udział w grze może liczyć od 2 do 3 osób,  inne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Gra rozpocznie się 28.05 o godz. 12.00, rozgrywka prowadzona będzie do 1.06 do godz. 10.00.

LINK do formularza zgłoszenia do gry miejskiej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwxomWD0NV5suKwNXgdZBYD5fcWcoEV3cOjNLrWmLfUZx6pQ/viewform

Spośród prawidłowo wypełnionych kart gry wylosujemy trzech nagrodzonych uczestników, którzy otrzymają vouchery na kwoty 200 zł, 150 zł i 100 zł, do wykorzystania w jednym ze sklepów. Wyniki rozgrywki zostaną podane do ogólnej wiadomości 2 czerwca na stronach internetowych organizatora. Szczegółowy regulamin gry dostępny jest na stronie CKiS. Kontakt w sprawie gry: Magdalena Riebandt, tel. 693 368 107

Warsztaty kreatywne „Lalki a’la Szachrajki”

01.06, godz. 17.00, Centrum Kultury i Sztuki

Zapraszamy najmłodszych do udziału w warsztatach kreatywnych, podczas których wykonamy kolorowe lalki a’la Pchła Szachrajka. Podczas warsztatów będzie można wykazać się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Liczymy na Wasze ciekawe pomysły na postać bohaterki wiersza Jana Brzechwy! Niech w CKiS królują kolorowe Pchełki. Po warsztatach odbędą się animacje z kolorową chustą.

UWAGA: Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy: Anna Kruszyńska 535 263 757

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRządowy Fundusz POLSKI ŁAD – I edycja.
Następny artykułBezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku