Tczewska Straż Miejska w ramach programu „Bezpieczny wakacje” przeprowadziła w przedszkolu Sióstr Miłosierdzia zajęcia edukacyjno-profilaktyczne.

Wakacje to wyczekiwane i radosne wydarzenie, to okres wzmożonej aktywności fizycznej, czas odpoczynku i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Abyśmy przez cały rok przyjemnie wspominali wakacyjny czas, należy zadbać o najważniejsze, czyli bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

W ubiegłym tygodniu strażniczka miejska odwiedziła dzieci z przedszkola Sióstr Miłosierdzia, gdzie podczas spotkania przypomniała zebranym o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na placu zabaw, podczas jazdy rowerem oraz w czasie podróży. Dzieci, jak zawsze wykazywały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Bezpieczeństwo dziecka to bardzo ważny problem i nie należy go lekceważyć. Każdego roku dzieci  stają się ofiarami wypadków. Większości tych zdarzeń można by unikać zachowując zasady prawidłowego postępowania i zachowania podczas wakacyjnego relaksu.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDzień Dziecka z Centrum Kultury i Sztuki – gra miejska, spektakl i warsztaty
Następny artykułDziałaj Lokalnie 2022 – nabór wniosków do 13 czerwca