Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, by zadowolić wszystkich amatorów zimowych krajobrazów, a pozostałym osobom przypomnieć, jak przed laty wyglądały miejskie ulice pokryte białych puchem,  przygotowała wystawę online opublikowaną na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej.

Stare przysłowie mówi: „Idzie luty, podkuj buty”. I mimo, iż na dworze pojawia się już coraz więcej wiosennych akcentów, a w powietrzu czuć lekkie ocieplenie, nie ma co liczyć na pogodową taryfę ulgową. Świadczą o tym choćby ostatnie wichury, deszcze oraz temperatury wahające się w granicach kilku stopni Celsjusza.


We wszelkiego rodzaju porzekadłach oraz mądrościach ludowych jest sporo prawdy. Długoterminowe prognozy pogody nie przewidują co prawda powrotu minusowych temperatur, ale mimo wszystko powinniśmy trzymać się na baczności! Zima mogła nie powiedzieć jeszcze ostatniego słowa. Tęgie mrozy, solidne śnieżyce, zawieje i zamiecie mogą powrócić i to w najmniej oczekiwanym momencie.

https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa_zima/

No to byle do wiosny! Miłego oglądania!

O Skarbnicy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/ różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd. Są to tak zwane zbiory specjalne, przez ponad 30 lat, gromadzone przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2420 obiektów!

Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej https://www.facebook.com/skarbnicatczewska

(MBP)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułXL sesja Rady Miejskiej w Tczewie – 24 lutego
Następny artykułOczyszczenie rowów melioracyjnych odcinka Kanału Młyńskiego oraz czyszczenie piaskowników na terenie Gminy Miejskiej Tczew.