Biblioteka plenerowa zaprasza małych i dużych czytelników na cotygodniowe spotkania pod chmurką. W każdą środę lipca i sierpnia od godz.12.00 do godz. 13.00 obok budynku biblioteki na Starym Mieście przy Skwerze dr Schefflera odwiedź nasz Wakacyjny Kulturalny Pszczeli Zakątek.

Dlaczego pszczeli? Ponieważ pszczoły to małe, pracowite i często niedoceniane owady. Podczas spotkań, dowiesz się jak wiele im zawdzięczasz!

18 sierpnia podczas zajęć literacko-plastycznych na świeżym powietrzu czytaliśmy książkę pt.: „Jestem najsilniejszy” Mario Ramosa. Spacerujący po lesie wilk zadaje jedno i to samo pytanie każdemu kogo spotka. Zadowolony z odpowiedzi rusza dalej, aż na swojej drodze spotyka małego smoczka…

Podczas zajęć tworzyliśmy biedronki, pszczoły oraz motyle z płyt CD. Do ich wykonania użyliśmy kolorowych kartek, markerów, klei oraz wielu barwnych ozdób. Uśmiechy na twarzach uczestników po wykonanym zadaniu utwierdzają nas w przekonaniu, że efekty pracy przerosły samych twórców.

25 sierpnia zapraszamy najmłodszych do Wakacyjnego Kulturalnego Pszczelego Zakątka na ostatnie zajęcia z cyklu BIBLIOTEKI PLENEROWEJ.  

Nie czekaj! Już dziś zapisz sobie w kalendarzu termin spotkania i przyjdź na nie z całą rodziną!

MBP

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł21 sierpnia – kolejne szczepienia bez rejestracji
Następny artykułPremierowy koncert płyty „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej PROGRESS