29 sierpnia o godz. 17:00 w ramach In Memoriam XX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się premierowy koncert płyty „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej PROGRESS.

Impreza odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali wejście na koncert odbędzie się na podstawie bezpłatnych wejściówek.

Więcej informacji i rezerwacja wejściówek: tel. 58/ 531-11-45, 692 311 363

“Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Na program koncertu składają się największe przeboje Republiki –     w absolutnie oryginalnej odsłonie ukazującej muzyczną spuściznę Grzegorza Ciechowskiego. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”. Orkiestra Kameralna Progress – to profesjonalna orkiestra smyczkowa, zespół od początku swego istnienia związany z Tczewem – miastem,     w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w przypadającą w tym roku 20. rocznicę jego śmierci.

„Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej” mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. „W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię  i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.”

Album swym patronatem objęli: TVP Kultura, Radio Gdańsk, Portal Presto

Płytę swym Mecenatem objął Prezydent Tczewa – Mirosław Pobłocki.

Fot. K. Kacperski

(organizator)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZamierzasz w wakacje świetnie się bawić?!
Następny artykułcoolturalni.MUZYCZNIE – nabór do projektu