Październik w Fabryce Sztuk obfituje w wystawy fotograficzne. 6 października zostanie otwarta wystawa „Nieznana Litwa”, a już 12 października kolejna gratka dla miłośników obrazów światłem malowanych. Tym razem zdjęcia przedstawiające Tczew zaprezentuje Piotr Kaczmarek.

Nasze miasto z pewnością rozwija się w szybkim tempie i w okamgnieniu zmienia swój wygląd. Jak obecnie prezentuje się Tczew, każdy może zobaczyć, podczas drogi do pracy, szkoły lub spaceru.

To właśnie chcemy Wam pokazać. Już od 12 października godz. 18:00 na ścianach sali wystawowej w Fabryce Sztuk zawiśnie ponad 36 zdjęć obrazujących nasze Miasto. Patrząc na fotografie, można powiedzieć, że stanowią one dokument lub pamiątkę po odbytym spacerze po Tczewie.

Piotr Kaczmarek to fotograf związany z Pomorzem od 35 lat z Tczewem. Jest introwertykiem, który kocha ludzi i odnajduje w nich piękno. Specjalizuje się w portretach, uwielbia fotografować ludzi, zwłaszcza, gdy pokazują naturalne emocje. W swojej pracy skupia się na szukaniu związku między światłem i cieniem. Uważa, że to właśnie kontrasty tworzą piękno. Jego zdjęcia są często czarno-białe, co pozwala na wydobycie głębi i emocji. Działanie w myśl maksymy – fotografuję to co widzą wszyscy, ale tak jak nie dostrzega tego nikt inny. To co mamy tuż przed sobą, wystarczy tylko zatrzymać się i spojrzeć.

“Moja fotografia to zapis moich emocji i przemyśleń. Szukam piękna w codzienności, w ludziach i w naturze. Uważam, że każdy ma coś do zaoferowania, a ja chcę to uchwycić na zdjęciach”. Kiedy fotografujemy nie zastanawiamy się nad tym, że tworzymy coś, co jest chwilą – mówi autor wystawy. – Dopiero oglądając zdjęcia możemy zobaczyć jak powstają zapisy tego, czego za chwilę może nie być. Miejsca i okoliczności wciąż się zmieniają, często są ulotne. Zapraszam Cię do odkrywania mojego świata przez obiektyw aparatu. Razem możemy zatrzymać te magiczne chwile w kadrze i podziwiać je na zawsze.

Daniel Jarzębowski  – I właśnie takie, niepowtarzalne, są czarno białe zdjęcia, którymi Piotr Kaczmarek ma zaszczyt wystawić się na krytykę oglądających wystawę, którą on zatytułował skromnie “Tczew znany i nieznany”. Wystawa ta prezentowana jest w Fabryce Sztuk, 30 Stycznia 4. Warto tam wstąpić i dłużej powpatrywać się w fotografie autorstwa Piotra K. – Dobór fotografii do wystawy był nieprzypadkowy. Miejsca codziennie mijane, które w prozie dnia codziennego, umykają naszym oczom. Miejsca zwykłe i niezwykłe” . Jego podejście do sztuki fotografii opiera się wyłącznie na własnej pasji, rozwijanej już od ponad 40 lat; Na specyficznym spojrzeniu na świat. Stara się widzieć to, co nie jest oczywiste, a rzeczy oczywiste przedstawić w sposób inny. A w tym wszystkim kieruje się emocjami i to jest jego główny motor do tworzenia zdjęć. Stąd chęć, by własnymi przeżyciami podzielić się z innymi oraz pragnienie by zdjęcia wzbudzały emocje u oglądających.

wystawa „Tczew znany i nieznany”

wernisaż 12.10 godz. 18.00

Fabryka Sztuk

Tczew, ul. 30 Stycznia 4

wystawa czynna do 12.11

poniedziałek-piątek godz. 8.00-18.00

sobota, niedziela, święta godz. 10.00-16.00REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZaduszki Jazzowe Adam Wendt & Krzesimir Dębski – nowa płyta „MY CHOICE” – 31 października
Następny artykułWykonanie naprawy kanalizacji deszczowej w ulicy Gdańskiej w Tczewie