W dniach 27-28 czerwca 2020 roku na Martwej Wiśle w Gdańsku odbyły się pierwsze w tym sezonie na wodzie regaty wioślarskie o „Mistrzostwo Województwa Pomorskiego”.

W rywalizacji udział wzięły kluby z okręgu pomorskiego : AZS AWFiS Gdańsk , GTW Gedania Gdańsk , GKW Drakkar Gdańsk, UKS Szóstka Gdańsk i KKS UNIA Tczew. Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów, a juniorzy 2000 metrów.

W dwudniowych zmaganiach uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa zawodników Unii Tczew wraz z trenerami Karolem Arczewskim i Mariuszem Grubichem. Unici w dwudniowych zmaganiach zdobyli w sumie 6 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) .

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy Miłosz Grzesiński i Antoni Witka zdobywając dwa złote medale w dwójce podwójnej i czwórce ze sternikiem wraz z braćmi Dawidem i Filipem Turzyńskimi oraz sternikiem Filipem Rybowiak. Cała czwórka zawodników zakwalifikowała się do kadry województwa pomorskiego. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta zdobywając dwa medale mistrzostw srebrny na czwórce podwójnej ze sternikiem i brązowy na dwójce podwójnej.

Kolejnymi planowanymi regatami są na początku sierpnia Mistrzostwa Polski Młodzików w Kruszwicy. Mamy nadzieję, że powalczymy tam również o jak najlepsze lokaty.

[KKS Unia Tczew]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„TU rodziła się »Solidarność«” – wystawa na bulwarze nadwiślańskim
Następny artykułBudynek dawnego sądu w rękach miasta