Weekend ze Skultetem i Kopernikiem

60

Przed nami długi weekend, a więc doskonała okazja, by nadrobić muzealne zaległości. Warto wybrać się do Fabryki Sztuk, by zwiedzić wystawę kaligrafii Joanny Zakrzewskiej oraz ekspozycje: „Historia Pieniądza”, a także „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”.

Do tematyki tej ostatniej nawiązują gry muzealne i inne aktywności, które przygotowała Fabryka Sztuk. Na wspomnianej ekspozycji można podziwiać m.in. makietę z ruchomymi planetami, wzbogaconą o projekcję multimedialną opowiadającą o Wszechświecie.

Edukacja połączona z zabawą jest tym, co lubimy najbardziej – mówi Alicja Gajewska, dyrektor placówki. – Przygotowaliśmy quest związany z wystawą o Skultecie i Koperniku, oczywiście z nagrodami. W punkcie obsługi klienta zwiedzający otrzymają kartę pracy, którą należy wypełnić podczas zwiedzania wystawy. W razie trudności proszę się nie zniechęcać, bo każdy uczestnik otrzyma drobną niespodziankę. Z uwagi na obecną sytuację quest jest adresowany do pojedynczych rodzin z dziećmi.

Co ciekawe, astronomiczny weekend zakończy się dopiero w poniedziałek. O godz. 16.00 odbędą się warsztaty dla dzieci, które spróbują swoich sił w tworzeniu makiety Kosmosu. Zajęcia będą prowadzone na świeżym powietrzu i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

Fabryka Sztuk nie zapomniała o osobach, które zostają w domu. W ramach akcji #kulturaonline ogłoszony zostanie konkurs na mem, a ze strony internetowej placówki można pobrać arkusz ćwiczeń dla najmłodszych. Do 22 czerwca przyjmowane są również zdjęcia prac wykonanych na konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Kosmos”.

www.fabrykasztuk.tczew.pl

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRadni przyjęli program opieki nad zwierzętami
Następny artykułParking przy dworcu – trwają prace wykończeniowe