Weekend ze Skultetem i Kopernikiem

39

Przed nami długi weekend, a więc doskonała okazja, by nadrobić muzealne zaległości. Warto wybrać się do Fabryki Sztuk, by zwiedzić wystawę kaligrafii Joanny Zakrzewskiej oraz ekspozycje: „Historia Pieniądza”, a także „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”.

Do tematyki tej ostatniej nawiązują gry muzealne i inne aktywności, które przygotowała Fabryka Sztuk. Na wspomnianej ekspozycji można podziwiać m.in. makietę z ruchomymi planetami, wzbogaconą o projekcję multimedialną opowiadającą o Wszechświecie.

Edukacja połączona z zabawą jest tym, co lubimy najbardziej – mówi Alicja Gajewska, dyrektor placówki. – Przygotowaliśmy quest związany z wystawą o Skultecie i Koperniku, oczywiście z nagrodami. W punkcie obsługi klienta zwiedzający otrzymają kartę pracy, którą należy wypełnić podczas zwiedzania wystawy. W razie trudności proszę się nie zniechęcać, bo każdy uczestnik otrzyma drobną niespodziankę. Z uwagi na obecną sytuację quest jest adresowany do pojedynczych rodzin z dziećmi.

Co ciekawe, astronomiczny weekend zakończy się dopiero w poniedziałek. O godz. 16.00 odbędą się warsztaty dla dzieci, które spróbują swoich sił w tworzeniu makiety Kosmosu. Zajęcia będą prowadzone na świeżym powietrzu i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

Fabryka Sztuk nie zapomniała o osobach, które zostają w domu. W ramach akcji #kulturaonline ogłoszony zostanie konkurs na mem, a ze strony internetowej placówki można pobrać arkusz ćwiczeń dla najmłodszych. Do 22 czerwca przyjmowane są również zdjęcia prac wykonanych na konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Kosmos”.

www.fabrykasztuk.tczew.pl

REKLAMA MIEJSKA