11 marca o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym Artystyczne Zagłębie CKiS spotkamy się z Romkiem Puchowskim.

Muzyk obszernie opowie o Delcie Missisipi, przybliżając charakter i znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabierze nas w podróż do Delty.

Cała ta wyprawa przyniosła Romkowi Puchowskiemu inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.

Romek Puchowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, indie folk, experimental rock. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. „Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018.

Klub Muzyczny CKiS
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10
Wstęp wolny.

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWystawa śląskiej porcelany
Następny artykułPomoc żywnościowa dla obywateli Ukrainy / Продовольча допомога громадянам України