Do końca czerwca powinny się zakończyć prace przy realizacji I etapu przebudowy infrastruktury drogowej na os. Zatorze.  Do tego czasu ogłoszony ma być przetarg na kolejną część inwestycji.

Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer. I etap inwestycji koncentruje się na przebudowie ulic Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej. Zadanie obejmuje także przebudowę lub budowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz systemu monitoringu.

Jeśli chodzi o przebudowę sieci  – do wykonania pozostała regulacja urządzeń infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i przypięcie przyłączy, montaż opraw oświetleniowych, a także montaż kamer monitoringu i okablowania. W rejonie ulic Prostej i Kolejowej prace drogowe zrealizowane zostały w 60 proc., trwa budowa parkingu, na koniec maja zaplanowano roboty bitumiczne. W ul. Wilczej budowlańców czeka wyprofilowanie ulicy i ułożenie kostki. Prace drogowe przy ul. Młyńskiej i Półwiejskiej są już na ukończeniu.

Z ramienia Gminy Miejskiej Tczew, inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą jest firma Eurovia, a koszt zadania to blisko 6,3 mln zł. 

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Miasto od nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł“Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” nowy album Orkiestry Kameralnej Progress pod mecenatem miasta Tczewa
Następny artykułKonkurs Działaj Lokalnie – edycja 2021