Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki uhonorował Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Gminy Miejskiej w Tczewie.

Nagrodę – czek w wysokości 1000 zł wręczył Adam Urban, wiceprezydent Tczewa na ręce prezesa TMZT Janusza Landowskiego i wiceprezes Eleonory Lewandowskiej. Uroczystość odbyła się 24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej i ze względu na pandemię miała charakter kameralny.

Od 50 lat Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej współtworzy krajobraz kulturalny miasta i regionu, promując dorobek kultury Tczewa i Kociewia. W ramach swojej działalności organizuje liczne wydarzenia integrujące społeczność. Dzięki pracy członków TMZT mieszkańcy Tczewa  mogą poznawać dorobek artystyczny lokalnych twórców, a także wywierają wpływ na edukacje młodego pokolenia. Ponadto przyczyniają się do promowania historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego miasta Tczewa.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2015 r., prezydent  Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za działalność w dziedzinie kultury. Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułAjagore – koncert online
Następny artykuł1 Liga Kobiet – przegrana Pogoni z liderem w Tarnowie