28 maja o godz. 19:00 odbędzie się koncert online zespołu Ajagore na kanale YouTube CKiS Tczew.

AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęte przez krytykę płyty „Dziwny jest…” oraz „Sklejam Się”)czy Jorgos Skolias.

Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi wspomniane Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania, Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się rodzimej publiczności.

Ostatni singiel zespołu podtytułem Eleonoro doczekał się premiery wideoklipu. Ciekawostką jest fakt, że premiera singla oraz teledysku miała miejsce podczas ostatniego 40 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Po raz pierwszy w historii tego prestiżowego festiwalu, premierę miała forma filmowa jaką jest teledysk!

Po drugie po raz pierwszy w swojej bogatej karierze w takiej formule główną rolę zagrała Katarzyna Figura.

Drugą, główną rolę, znakomicie zagrał aktor amator, światowej sławy tancerz i choreograf – Leszek Bzdyl.

Klip „Eleonoro” został nominowany do nagrody Yach Film Festiwal 2015 oraz Fryderyk 2015

Sławek Kornas z zespołu Ajagore zaprasza na ich koncert online na kanale YouTube CKiS Tczew https://youtu.be/g6ecDXAIBzw

[CKiS]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGrand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym – II turniej
Następny artykułTowarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodzone przez prezydenta Tczewa