Druga kolejka Tczewskiej Ligi Siatkówki zapowiada się niezwykle emocjonująco. Dlaczego? Odpowiedź to wyniki meczów rozegranych dwa tygodnie temu podczas inauguracyjnej pierwszej kolejki.

W pierwszej serii o godz 18:00 czekają nas dwa ciekawe spotkania: Po przeciwnych stronach siatki staną ekipy Jak Wino oraz Mocny Skład, które poprzednio schodziły z parkietów w odmiennych nastrojach. Mocny Skład to lider po pierwszej kolejce, który dość łatwo uporał się z drużyną LHM Poland wygrywając w dwóch setach, pozwalając ugrać rywalom łącznie w całym meczu 21 oczek. Jak Wino to ekipa na pewno doświadczona, która w pierwszej kolejce zmierzyła się z ambitnymi młodymi Pszczółkami Tomka. Był to najbardziej zacięty mecz pierwszej kolejki, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku.

Jak będzie wyglądało piątkowe spotkanie? Mocny Skład na pewno zechce kontynuować rozpoczętą ostatnio zwycięską ścieżkę i utrzymać fotel lidera ale pewne jest, że drużyna Jak Wino postawi bardzo trudne warunki, chcąc zapisać na swoim koncie punkty za zwycięstwo.

Druga para, która rozegra swój mecz o 18 to Jednorożce i LHM Poland. W tym spotkaniu jedno jest pewne. Po jego zakończeniu jedna z drużyn na pewno dopisze do swojego dorobku pierwsze zwycięstwo. LHM Poland po dość wyraźnej porażce z Mocnym Składem na pewno tym razem będzie chciało postawić się przeciwnikom i powalczyć o lepszy wynik niż poprzednio. Jednorożce są w podobnej sytuacji, ponieważ na otwarcie rywalizacji przegrały w dwóch setach z ekipą Przyjaciół z boiska.

Wniosek. Przed nami ciekawe mecze już w pierwszej części II kolejki.

Skoro pierwsza część ma być ciekawa to co z drugą? Tam emocje sięgną zenitu.

EGS cichy faworyt rozgrywek będzie chciał szybko zapomnieć o porażce sprzed dwóch tygodni. Czy była ona zaskoczeniem? Wielką niespodzianką? Dla wielu być może, ale trzeba przyznać że w tamtym meczu naprzeciwko siebie stanęły bardzo wartościowe drużyny. Team 4 Fun bo to o nich mowa to drużyna złożona z ciekawych zawodników, którzy już nie raz brali udział z powodzeniem w rożnych turniejach w naszej okolicy czy Trójmieście.

Rywalem bojowo nastawionego EGSu będą Pszczółki Tomka. Ta młoda drużyna pokazała w poprzedniej kolejce, że będzie chciała liczyć się w walce o czołowe lokaty na koniec rozgrywek. Zaliczyli najbardziej wyrównany mecz poprzedniej serii spotkań i podobnie jak rywale będą chcieli dopisać sobie do konta kolejną wygraną.

Czy EGSowi uda się zdobyć pierwsze punkty? Czy być może ponownie czeka nas najbardziej wyrównane i emocjonujące spotkanie kolejki z udziałem Pszczółek. BY się o tym przekonać zapraszamy o 19:30.

Pewniakiem przy okazji drugiego meczu rozgrywanego o 19:30 jest to, że jedna z drużyn odniesie pierwszą porażkę w rozgrywkach. Zmierzą się ze sobą Zwycięzcy EGSu. Czyli Team 4 Fun oraz Przyjaciele z boiska, którzy poprzednio pokonali wspomnianych wcześniej zawodników Jednorożcy.  Niestety druga ekipa przystąpi do meczu osłabiona, gdyż w pierwszej kolejce jeden      z zawodników doznał kontuzji, która w najbliższy czasie wyklucza go z gry.  Mecz na pewno będzie ciekawy zwłaszcza, gdyż zawodnicy znają się bardzo dobrze. Ze względu na częste granie, na którym regularnie spotykają się poza oficjalnymi rozgrywkami.

Z niecierpliwością czekamy na piątkowy wieczór i wielkie emocje jakie zapewnią nam zawodnicy każdej z drużyn. Czekają na nie z wielką niecierpliwością kibice, którzy tak licznie zgromadzili się na trybunach hali w poprzedniej kolejce.

Mała ciekawostka

Piątek dla części zawodników dwóch drużyn będzie tylko rozgrzewką, ale na najwyższym poziomie. Następnego dnia o 14:00 na hali ZSB rozegrają charytatywny mecz na rzecz tczewskiego hospicjum.

Oczywiście fanów siatkówki zapraszamy i na to wydarzenie.

Terminarz spotkań i wyniki: https://tcsir.ligspace.pl/index.php?mod=Home&ac=Home

TCSiRREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKoncert zespołu DOMANSKY – 30 kwietnia
Następny artykułDotacja na prace konserwatorskie dla tczewskiej fary