Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na koncert zespołu DOMANSKY, który odbędzie się 30 kwietnia o godz. 19:00 w Klubie Muzycznym CKiS. Wstęp wolny!

DOMANSKY to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka.

W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu “Amore” przez Sylwestra.

„Domansky”  wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety – Krzysztofa Cezarego Buszmana , a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów. W ramach „Radiowej Trasy Koncertowej” grupa wystąpi w Tczewie (30 IV), Kołobrzegu (2 V) i Malborku (30 IV).

Grupę tworzą:

Sylwester SLY Domański – wokal,

Sebastian Chilewski – perkusja,

Błażej Kucman – gitara basowa,

Olaf Szczełuszczenko – gitara

Łukasz Jakubowicz – instrumenty klawiszowe

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKamil Sząszor na podium Grand Prix Polski – Kętrzyn 2024
Następny artykułTczewska Liga Siatkówki