Szkoła Podstawowa nr 8 i Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa we współpracy z Zespołem Placówek Specjalnych, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową nr 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tczewa oraz Starosty Powiatu Tczewskiego organizuje III edycję Marszu i Festynu na Niebiesko dla Autyzmu w tym roku również wirtualnie pod hasłem „Tczew na niebiesko dla autyzmu”. Wydarzenie będzie trwało przez cały kwiecień, a rozpocznie się 02.04.2021 r., czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Akcja „Tczew na niebiesko dla autyzmu” na Facebooku – 02.04.2021 r.

Polega ona na zrobieniu zdjęcia w niebieskim stroju, z niebieskimi rekwizytami lub zdjęcia dekoracji przygotowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz umieszczenia ich na profilach społecznościowych z #tczewnaniebiesko, a także wklejenia ich na stronie wydarzenia „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu” na Facebooku w piątek 02.04.2021r. po to, aby pokazać swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

  • Challenge „Niebieskie rymy” na Facebooku – od 07.04.2021r.

Dnia 07.04.2021r. na stronie na Facebooku „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu” zostanie umieszczony pierwszy film z rymowanką o autyźmie oraz nominacjami dla kolejnych osób, instytucji, szkół. Zadaniem nominowanych będzie nagrać swój film, w którym w dowolny sposób przedstawią tę rymowankę.

  • Audycje o spektrum autyzmu w Radiu Tczew – każda środa kwietnia

Podczas audycji emitowanych w każdą środę po godz. 18.00 na antenie Radia Tczew będą poruszane tematy związane z trudnościami osób ze spektrum autyzmu, ale także rozmowy ukazujące ich możliwości i zainteresowania.

  • Panele dyskusyjne na temat spektrum autyzmu na kanale YouTube Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa – każdy czwartek kwietnia

W tych panelach wezmą udział osoby ze spektrum autyzmu, ich rodzice, ale też nauczyciele i terapeuci, którzy będą chcieli przybliżyć wszystkim świat osób neuroatypowych. Informacje dotyczące tematów oraz godzin transmisji będą umieszczone na stronie na Facebooku „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”.

  • Warsztaty on-line dla dzieci z tczewskich placówek „Świecę na niebiesko”.

Do tczewskich szkół zostaną wysłane materiały, które będzie można wykorzystać na lekcjach on-line, aby przybliżyć uczniom świat osób ze spektrum autyzmu oraz przekazać rady, jak możemy wspólnie działać na rzecz integracji.

Wszystkie informacje na bieżąco będą zamieszczane na stronie na Facebooku

 „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”.

Zachęcamy do śledzenia strony oraz aktywnego udziału.

(organizator)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUrząd Miejski w Tczewie przyjazny niesłyszącym
Następny artykułDostawa samochodu osobowego elektrycznego dla Straży Miejskiej w Tczewie