Urząd Miejski w Tczewie wprowadził kilka ułatwień dla klientów niesłyszących lub słabosłyszących, którzy teraz bez problemu mogą załatwiać swoje sprawy w ratuszu lub uzyskać potrzebne informacje za pośrednictwem strony internetowej www.wrotatczewa.pl.

Przy Biurach Obsługi Klienta – w obu budynkach Urzędu Miejskiego (przy pl. Piłsudskiego 1 i ul. 30 Stycznia 1) zamontowane zostały ekrany, za pomocą których urzędnicy mogą odpowiadać na pytania klientów niesłyszących. Odpowiedzi mogą  być udzielane pisemnie – tak, by odpowiedź była widoczna na ekranie lub dzięki połączeniu z tłumaczem języka migowego. W Biurach Obsługi Klienta zostanie także uruchomiony zestaw głośnomówiący dla osób słabosłyszących.

Na stronie internetowej www.wrotatczewa.pl również zainstalowane zostało narzędzie ułatwiające kontakt z osobami niesłyszącymi. Poprzez miejską stronę można połączyć się z tłumaczem migowym i poprosić go o informacje dotycząca spraw urzędowych. Z możliwości tej można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

Usługa została uruchomiona dzięki umowie z Polskim Związkiem Głuchych, który udostępnia tłumaczy języka migowego.

Więcej informacji: deklaracja dostępności oraz informacje dla osób głuchych i słabosłyszących

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPuchowski online w Sobotę Wielkanocną
Następny artykułTczew na niebiesko dla autyzmu