Stadion lekkoatletyczny – kończą się prace instalacyjne

60

Trwają prace przy II etapie  budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej.  Tegoroczna inwestycja pozwoli wyposażyć obiekt w zaplecze sanitarne, trybuny, miejsca parkingowe, oświetlenie. Wykonawcą, na zlecenie Gminy Miejskiej Tczew, jest firma Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2021 r., koszt 2,4 mln zł.

Wykonane zostały roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni oraz zaplecza kontenerowego, kończą się prace związane z budową instalacji elektrycznej oraz oświetlenia bieżni i parkingu .

W najbliższym czasie planowane są prace związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, zapleczem sanitarnym, fundamentami pod trybuny oraz pierwsze prace drogowe.

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do II etapu budowy stadionu. Ubiegamy się o ponad 900 tys. zł z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W 2020 r. zakończony został I etap budowy stadionu. Powstała wówczas m.in. bieżnia lekkoatletyczna oraz sektor rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, płyta boiska piłkarskiego, wykonano  kanalizację deszczowej. Boisko otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W I etapie inwestycji Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało nam blisko 1 mln zł dofinansowania.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPamiętamy o tczewskich saperach
Następny artykuł37. Bieg Szpęgawski z Flex Poland