Mosty w Tczewie są nie tylko XIX – wiecznym osiągnięciem technologicznym o znaczeniu militarnym.  1 września 1939 r. stały się niemym świadkiem początku II wojny światowej. Cud techniki przerodził się w symbol bohaterskiego oporu Polaków przeciw agresji niemieckiej.

Historii mostów tczewskich nie da się opowiedzieć bez pamiątek, dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Eksponatów, którą organizuje Muzeum II Wojny Światowej w ramach akcji  „Przyjmiemy Twoją historię: Mosty Tczewskie”.

Dzięki przekazanym eksponatom będziemy mieli możliwość opowiedzenia o znaczeniu mostów tczewskich na przestrzeni wieków, w tym również w czasie II wojny światowej, w organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Oddziale – Muzeum Mostów Tczewskich.

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie, rozważcie przekazanie ich do naszego Muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na  wystawie głównej nowej placówki.

W każdą sobotę sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00 pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w  Gdańsku czekają na Państwa w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30 Stycznia 4.

Darczyńców zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 323 75 43 oraz adresem mailowym zbiorka@muzeum1939.pl

Podziel się z nami swoją historią i razem zbudujmy wystawę Muzeum Mostów Tczewskich.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułIV Walne Plachandry Kociewskie – Zlot Kociewiaków i miłośników Kociewia
Następny artykułZapraszamy na odkryty basen