18 maja o godz. 16:00 zapraszamy na koncert podsumowujący roczną pracę Chóru Dziecięco- Młodzieżowego Passionatka do sali widowiskowej CKiS. Podczas koncertu przeniesiemy się w różne części muzycznego świata, aby razem odkrywać, co łączy wszystkich ludzi, mimo dzielących ich mórz i oceanów. Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki do odbioru w Kasie CKiS.

O wykonawcy:

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014 przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 30 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Dzieci wesołego uśmiechu”. Od 2015 roku bierze udział w programie Akademii Chóralnej “Śpiewająca Polska”. Na Pomorskim Przeglądzie Chórów wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo. Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu. 

Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, od 2015 –  Karolina Kornas, a od 2023 jest Weronika Łopata.

Chórzyści i chórzystki sami o sobie mówią, że „grają, śpiewają i koncertują z radością, jaką daje im muzyka”.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułHarmonogram mycia pojemników na odpady
Następny artykułKatarzyna Puzyńska w Bibliotece – 10 maja