Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, starosta tczewski Mirosław Augustyn, dyrektor I LO im. M. Skłodowskiej-Curie Jadwiga Andrzejewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Krzysztof Korda zostali uhonorowani Złotym Medalem „Zasłużonym dla Ligi Morskiej i Rzecznej”. Odznaczenie otrzymało również I LO w Tczewie.

Najwyższe odznaczenie Ligi Morskiej i Rzecznej  „Pro Mari Nostro” za całokształt działalności otrzymała Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego  w Gdyni.

Odznaczenia  przyznane zostały w 100-lecie Szkoły Morskiej, a uroczystość odbyła się w I LO, gdzie Szkoła Morska powstała.  – Liga  honoruje nie tylko swoich członków, ale też ludzi i inicjatywy propagujące edukację,  wychowanie  i tradycje związane z morzem – powiedział prezes Ligi Morskiej i Rzecznej kpt. Andrzej Królikowski.

Prezes Ligi wspominał m.in. wielokrotne bardzo serdeczne przyjęcia w Tczewie młodzieży uczestniczącej w spływach wiślanych. – Pływanie na Wiśle nie jest łatwe. Dla młodzieży to nie tylko przygoda i nabywanie nowych  umiejętności, ale przede wszystkim szkoła charakteru – podkreślił A. Królikowski. – Koło sterowe, które nadaje kierunek i kotwica, która trzyma statek bezpiecznie w miejscu – to rzeczy ważne nie tylko dla marynarzy.

Prezes Ligi zachęcał też młodzież do podejmowania nauki na  uczelniach morskich.

Uroczystość była okazją do wysłuchania ciekawych informacji o historii i pamiątkach po Szkole Morskiej, o czym mówił prof. Daniel Duda.

Był to także moment ślubowania  uczniów I klas tczewskiego liceum.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGra Miejska „Przyczajony mieszkaniec, ukryty Tczew 2”
Następny artykuł„Bezpieczna droga do szkoły” – działania Straży Miejskiej