Od września br. komunikacja miejska w Tczewie będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy posiadania Karty Mieszkańca Tczewa.

W toku negocjacji wyłoniony został przewoźnik, który od września br., przez rok, będzie świadczył usługi komunikacyjne w Tczewie. Jest to firma PA Gryf.

Firma zobowiązała się  wprowadzić w Tczewie 26 autobusów (w ruchu), 3-drzwionych, tabor zostanie odmłodzony. Pojawi się więcej niż do tej pory autobusów przegubowych. W godzinach szczytu zwiększona zostanie częstotliwość kursowania.

***

W związku z wprowadzeniem od września darmowej komunikacji, prosimy osoby, które płacą za przejazd komunikacją miejską za pomocą Karty Miejskiej, o wykorzystanie zgromadzonych środków do końca sierpnia br. Dotyczy to także osób korzystających z Karty Mieszkańca Tczewa ze zintegrowaną Kartą Miejską.

Środki , które nie zostaną wykorzystane do 1 września br., będzie można wypłacić z Karty Miejskiej u przewoźnika P.A, Gryf. Informacje o warunkach zwrotu oraz procedurze zwrotu pozostałych środków pieniężnych na Karcie Miejskie, przekazane zostaną w terminie późniejszym.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFundusz Alimentacyjny z nowym kryterium dochodowym
Następny artykułBezpłatne badania mammograficzne LUX MED w sierpniu – Gniew i Tczew