23 lipca o godz. 18:00 odbędzie się koncert – Laura Cubi Villena i Adam Wendt Acoustic Set w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale siebie przenikają, tworząc muzyczny collage.

Program koncertu w wykonaniu Laury Cubiii oraz saksofonisty Adama Wendta,  z towarzyszeniem akordeonu i kontrabasu to głównie kompozycje własne (A. Wendt) inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową.z tekstami wokalistki–Laury Cubii. W repertuarze zespołu usłyszymy również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli  oraz  francuskiego akordeonisty Richarda Galliano .

Na pierwszejpłycie zespołu Adam Wendt Acoustic Set – „Acoustic Travel” (SL 367-2 Soliton 2014) oprócz muzyki instrumentalnej, można usłyszeć piękny, zmysłowy głos uroczej hiszpańskiej wokalistki Laury Cubi, mistrzowskie improwizacje Grzegorza Nagórskiego grającego na euphonium oraz jakże dojrzałe dźwięki przedstawiciela młodego pokolenia, saksofonisty Tomasza Wendt.

Druga płyta zespołu 'Por la noche” (Soliton 2017) to w całości kompozycje lidera zespołu-Adama Wendta do tekstów Laury. Cubii. Jej fascynujący, głęboki ,niski głos, hiszpański temperament to prawdziwa mieszanka wybuchowa pełna siły i dramatyzmu, szeptu i krzyku, wyrażonych głosem, który budzi emocje i rozpala czasami jeszcze nieuświadomione tęsknoty. Zachowuje w swoich interpretacjach całe bogactwo muzyki zjednoczone w bardzo indywidualnym  stylu, który z pewnością wzbudzi w słuchaczach wspaniałe, niezapomniane wrażenia.

Laura Cubi Villena – wokal

Adam Wendt – saksofon

Paweł Zagańczyk – akordeon

Jarosław Stokowski – kontrabas

CKiS

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTwórcze spotkania w CKiS – Kolorowo i tanecznie”
Następny artykułKino w Parku – film „Na rauszu” reż. T. Vinterberg – 22 lipca