22 lipca o godz. 21:00 odbędzie się kino plenerowe filmu „Na rauszu” duńskiego reżysera Thomasa Vinterberga.

Zapraszamy na Kino w Parku! W klimatycznym parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędą się projekcje kina plenerowego. Tegoroczne wakacje „spędzimy” z Madsem Mikkelsenem, znanym m. in. z serialu „Hannibal”, czy z roli przeciwnika Jamesa Bonda w filmie „Casino Royale” oraz kinem skandynawskim.

Film, który będzie można obejrzeć w plenerze, to wielokrotnie nagradzany m. in. statuetką Oscara za najlepszy film międzynarodowy, obraz „Na rauszu” duńskiego reżysera Thomasa Vinterberga. Seans odbędzie się 22.07.2022 (piątek) o godz. 21.00.

Drugim seansem kina plenerowego będzie wielokrotnie nagradzany film „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Joachima Triera, twórcy takich filmów jak „Oslo 31 sierpnia”, czy „Reprise. Od początku raz jeszcze…”.

„Na rauszu”

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki!

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.

Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY I NOMINACJE:

 • OSCAR dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego
 • BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego
 • CEZAR dla Najlepszego Filmu Zagranicznego
 • Europejskie Nagrody Filmowe: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg), Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen), Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm)
 • 2 nominacje do OSCARA w kategoriach – Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg),
 • Nominacja do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny
 • MFF Cannes 2020 – oficjalna selekcja
 • MFF Toronto 2020 – oficjalna selekcja
 • MFF San Sebastian 2020 – oficjalna selekcja
 • MFF San Sebastian 2020 – Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Madsa Mikkelsena, Thomasa Bo Larsena, Magnusa Millanga i Larsa Ranthe
 • Nominacja do LUX Audience Award

reżyseria: Thomas Vinterberg

scenariusz: Tobias Lindholm & Thomas Vinterberg

zdjęcia: Sturla Brandth Grøvlen

producent: Kasper Dissing & Sisse Graum Jørgensen

OBSADA: Martin – Mads Mikkelsen, Tommy – Thomas Bo Larsen, Nikolaj – Magnus Millang, Peter – Lars Ranthe, Anika – Maria Bonnevie

kraj produkcji: Dania 2020

produkcja: Zentropa Entertainments / Film i Väst / Topkapi Films

gatunek: komediodramat

czas trwania: 115 min.

THOMAS VINTERBERG – reżyser

Jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych na całym świecie duńskich reżyserów, zdobywca licznych nagród. Jednym z jego najnowszych dzieł jest zrealizowana z wielkim rozmachem międzynarodowa produkcja „Kursk” (2019), opowiadająca o tragedii rosyjskiego okrętu podwodnego w 2000 roku. Kolejny niedawny sukces filmowy, „Komuna” (2016), znalazł się w konkursie głównym MFF w Berlinie, a Trine Dyrholm za rolę w nim została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszej aktorki. W 2012 roku Thomas Vinterberg zdobył światowe uznanie za nominowany do Oscara i Złotego Globu dramat „Polowanie” (2013), za który Mads Mikkelsen otrzymał również nagrodę dla najlepszego aktora MFF w Cannes. Inne godne uwagi dzieła reżysera to adaptacja powieści Thomasa Hardy’ego „Z dala od zgiełku” (2015), z Matthiasem Schoenaertsem i Carey Mulligan; „Moja droga Wendy” (2005) czy „Wszystko dla miłości” (2003). W 1998 roku Vinterberg zdobył międzynarodowe uznanie dzięki „Festen” – pierwszemu filmowi grupy Dogma 95, który otrzymał kilka międzynarodowych wyróżnień, w tym nagrodę jury w Cannes. Debiutem fabularnym Thomasa Vinterberga byli „Bohaterowie” (1996). Reżyser ukończył Duńską Szkołę Filmową w 1993 roku.

CKiS

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLaura Cubi Villena i ADAM WENDT ACOUSTIC SET – 23 lipca w CKiS
Następny artykuł78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia, godz. 17.00