Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy II etapie  budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej.

Inwestycja pozwoli wyposażyć obiekt w zaplecze sanitarne, trybuny, miejsca parkingowe, oświetlenie. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2021 r., koszt 2,4 mln zł.

W maju wykonana została stabilizacja koryta pod przyszły parking. W tym celu wykorzystano ponad 20 ton cementu.  Jednocześnie wykonywane są fundamenty punktowe pod zaplecze sanitarno-szatniowe. Trwa też remont istniejących toalet. Od początku czerwca planowany jest montaż trybun na łącznie 500 osób oraz kontenerów na szatnie i zaplecze sanitarne.

Złożony został wniosek o dofinansowanie do II etapu budowy stadionu. Ubiegamy się o ponad 900 tys. zł z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W I etapie inwestycji Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało nam blisko 1 mln zł dofinansowania.

W 2020 r. zakończony został I etap budowy stadionu. Powstała wówczas m.in. bieżnia lekkoatletyczna oraz sektor rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, płyta boiska piłkarskiego, wykonano  kanalizację deszczowej. Boisko otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs Recytatorski dla przedszkoli „Świat zwierząt wierszem” – wyniki
Następny artykułTczew zachęca uczniów do zakładania kwietnych łąk