W dniach 6-7 kwietnia w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się drugi w tym roku turniej z cyklu Grand Prix Polski. Na starcie stanęło 107 uczestników, w tym reprezentanci Arkadii Tczew: Kamil Sząszor, Jakub Bottcher, Wadim Papiż oraz Kacper Konkel.

Rewelacyjnie spisał się lider tczewskiego klubu Kamil Sząszor, który zajął znakomite 3 miejsce. Droga Kamila do półfinału była bardzo długa i ciężka. Najpierw musiał awansować z „grupy śmierci” do rundy pucharowej, w której znalazł się razem z kadrowiczem Mieszkiem Fortuńskim i silnym Old Boysem Tomaszem Bąkiem.  Drugiego dnia Kamil pokonywał kolejno: Krystiana Kosika 5:2, Mieszka Fortuńskiego 6:5 ( rewanż za porażkę w grupie 2:5 ), Karola Skowerskiego 6:5 oraz Michała Turkowskiego 6:3. Zawodnikiem nie do przejścia okazał się mistrz świata Wojciech Szewczyk. Warto zaznaczyć, że po dwóch turniejach Kamil plasuje się w ścisłej czołówce rankingu Polski.

Pozostali zawodnicy Arkadii zaprezentowali się bez błysku. Wadim Papiż zakończył rywalizację na 33 miejscu, zaś Jakub Bottcher i Kacper Konkel nie przebrnęli fazy grupowej.

Cały turniej wygrał Daniel Macioł pokonując w wielkim finale kolegę z drużyny Wojciecha Szewczyka. Obok Kamila na najniższym stopniu podium stanął Szymon Kural z Krakowa.

Następne zawody już za 2 tygodnie. W dniach 18-20 kwietnia bilardziści Europool Arkadia Tczew powalczą o kolejne punkty w Bilardowej Ekstraklasie. Liczymy na Wasze wsparcie w postaci lajków, komentarzy i udostępnień.