Orkiestra Kameralna Progress oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zapraszają na retransmisję koncertu, zarejestrowanego w sali widowiskowej CKiS w Tczewie bez udziału publiczności.

KONCERT „Karnawał zwierząt. Czytała Krystyna Czubówna” ONLINE zostanie udostępniony 26 czerwca 2020 o godzinie 18:00 na kanale YouTube Orkiestry Kameralnej Progress oraz w serwisie Facebook Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Od dawna nie czekaliśmy na żaden koncert z taką niecierpliwością jak na ten – pierwszy po tak długiej przerwie. To dla nas niezwykle radosny moment” – mówi Szymon Morus – dyrygent, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. „Na koncerty w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Epidemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła nas do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Orkiestra w kameralnym składzie rozmieszczona będzie na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, a melomani zasiądą do słuchania we własnych fotelach – taki właśnie będzie nasz najbliższy koncert. Do zobaczenia w sieci!

Jak ciekawie opowiedzieć o naturze by wciągnąć słuchacza w ten niezwykły świat roślin i zwierząt – świat, którym otaczamy się na co dzień, a który tak rzadko prawdziwie dostrzegamy? Dla prawdziwego melomana nie ma lepszej odpowiedzi niż słynny „Karnawał zwierząt” Camilla Saint-Saënsa! Dla polskiego widza, który w niedzielne, leniwe przedpołudnie oczekuje odświętnego rosołu nie ma lepszej recepty niż niezwykły głos… Krystyny Czubówny, który towarzyszy amatorom filmów przyrodniczych od wielu, wielu lat!

Ten koncert będzie połączeniem dwóch niezwykłych światów, by poprzez muzykę oraz niezwykle plastyczny, przekonujący głos Krystyny Czubówny opowiedzieć słuchaczom o naturze zwierząt.

Głos Krystyny Czubówny przeprowadzi słuchaczy przez królestwo zwierząt zgodnie z kolejnością części wyznaczoną przez francuskiego kompozytora Camilla Saint-Saënsa opisując przy tym poszczególne instrumenty oraz sekcje instrumentów i pomagając rozpoznać ich brzmienie. Scenariusz został stworzony przez Szymona Morusa – pomysłodawcę projektu. Wykonawcą wirtuozowskiej partii solowej w autorskim opracowaniu na jeden fortepian będzie utytułowany pianista młodego pokolenia – gdańszczanin Maciej Gański. W roli orkiestry wystąpi dobrze znana tczewskiej publiczności Orkiestra Kameralna Progress. Warstwa muzyczna to niezwykle ilustracyjny „Karnawał zwierząt” Camilla Saint-Saensa oraz dźwiękowe obrazy autorstwa Macieja Zakrzewskiego, które poprzedzać będą każdą z części.

MUZYKA:

Camille Saint-Saëns / Maciej Zakrzewski

WYKONAWCY:

Orkiestra Kameralna Progress
Maciej Gański – fortepian
Szymon Morus – dyrygent, autor scenariusza
Krystyna Czubówna – lektor (nagranie audio)
Koncert online dofinansowano z budżetu miasta Tczewa w ramach wsparcia organizacji
pozarządowych w zakresie rozwoju kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
Link do transmisji opublikujemy w dniu koncertu.
Bądźcie Państwo z nami na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Gry w bibliotece”- kolejne szkolenia dla bibliotekarzy
Następny artykułFabryka Sztuk online – wycinanka ludowa