Biblioteka w Tczewie, po raz kolejny  otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do szkoleń dla pracowników wysokości 20.500 zł. Tym razem projekt nosi tytuł  „zGRAna załoga” i dotyczy  cyklu szkoleń „Gry w bibliotece”.

W obecnych czasach gracze poszukują możliwości poznania nowych planszówek, rodziny – sposobu na spędzenie czasu i wspólną zabawę, młodzież – dobrego tytułu na imprezę. Gdzie wszyscy oni mogą trafić w swoich poszukiwaniach? Do otwartej biblioteki !

 W ubiegłym roku w bibliotece odbył się cykl szkoleń z nowoczesnych technologii tj, okulary vr i drukarka 3D, zdobyte umiejętności obecnie wykorzystujemy w pracy  z dziećmi. Teraz czas na urozmaicenie oferty biblioteki o gry, zarówno te tradycyjne planszówki, jak i gry video. Szkolenia rozpoczęły się w czerwcu i będą trwały do końca października. Dzięki szkoleniom nabędziemy nowe  umiejętności, które  pozwolą nam na organizowanie gier terenowych, miejskich, questów i gier historycznych a także tworzenie swoich gier mobilnych na smartfonach. Wszystkie działania oparte będą  na podstawie książek i liczymy, że  gry skutecznie zachęcą do sięgania po lekturę i częstszych odwiedzin w bibliotece.

(MBP)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana rozkładów jazdy – od 20 czerwca
Następny artykułKoncert online / Karnawał zwierząt. Czytała Krystyna Czubówna