Otwieramy się! Już w najbliższy piątek, 19 lutego mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie! Wyjątkowe – bo z udziałem publiczności! Niestety z przyczyn od nas niezależnych planowany program „Ta mała piła dziś” nie odbędzie się. W zamian o godz. 19.00 zaprezentujemy spektakl muzyczno-kabaretowy „Kawały z akordeonu”.

„Kawały z akordeonu” – to premierowy program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu Marka Branda i Pawła Zagańczyka. 

Program złożony jest z monologów artystów tworzących w okresie  XX-lecia międzywojennego oraz utworów muzycznych wykonywanych na akordeonie. W programie pojawią się teksty takich twórców jak: Julian Tuwim, Marian Hemar, Antoni Słonimski – autorów, którzy tworzyli w okresie nazwanym – „Złotą erą polskiego kabaretu”.

W programie nie zabraknie również tekstów współczesnych, stylizowanych na ten właśnie okres. Zabawne monologi, krótkie opowiadania i dowcipy przeplatane są przepięknymi melodiami wykonywanymi na akordeonie. Czasami słowo i muzyka wzajemnie się uzupełniają, czasami, motywy muzyczne zupełnie odbiegają od klimatu prezentowanych tekstów. Zabawny tekst lub dowcip może być poprzedzony klasycznym utworem muzycznym, zwariowaną impresją dźwiękową lub lirycznym motywem muzycznym. Założeniem twórców programu jest zarówno wprowadzenie widzów w dobry humor, jak i ukazanie możliwości akordeonu.  Zapraszamy na zabawną podróż z rubasznym akordeonem.

„Kawały z akordeonu” – program muzyczno-kabaretowy

19 lutego 2021 godz. 19.00sala widowiskowa CKiS

Bilety: 20 zł dostępne w Kasie CKiS

[CKiS]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułYou Cafe, Pod Orłem, HMS, Etac i Metrix Metal – Przedsiębiorcy Roku 2020
Następny artykułKonkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Kociewia rozstrzygnięty