Zakończyła się IX edycja konkursu „Przedsiębiorca roku 2020” – nagroda przyznawane są corocznie przez Prezydenta Miasta Tczewa dla wyróżniających się na tczewskim rynku przedsiębiorców. Rozstrzygnięcie tej edycji konkursu planowane było na koniec stycznia br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tczewie, niestety trwająca epidemia Covid-19 zmieniła nasze plany, dlatego też rozstrzygnięcie odbyło się w kameralnej formule podczas spotkania z Prezydentem w dniu 17 lutego br.

Po raz kolejny nagrodziliśmy przedsiębiorców w kilku kategoriach, mikro oraz małe przedsiębiorstwa, a także debiut roku, inwestycja i inwestor roku. Pod uwagę braliśmy następujące kryteria: Kryteriami w tegorocznej edycji konkursu były: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej etc., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

Przedsiębiorca roku w kat. debiut roku: You cafe sp. z o.o.

Wszyscy znamy markę „YOU” głównie za sprawą restauracji na Placu Hallera 20, która dział już na rynku 4 rok. Właściciele marki „YOU” są mocno zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych i gospodarczych prowadząc działalność gastronomiczną na terenie Starego Miasta. W minionym roku wprowadził na rynek „Tczewską Kawę” pod marką „YOU-cafe”, dostępną również w dedykowanym sklepie online: https://youcafe.pl/ jest to świetny przykład lokalnego produktu promującego miasto. Latem prowadzi wspólnie z Biznes Punkt w Tczewie – ogródek YOU z Food Truck przy ul. Chłodnej. Wspiera również działalność i rozwój ekonomii społecznej przy spółdzielni HECA  Tczewskich Kurierach Rowerowych oraz  Fundacji To i Co.

Przedsiębiorca roku w kat. mikroprzedsiębiorca: Restauracja „Pod Orłem” s. c.

Restauracja „Pod orłem” działa w Tczewie przy ul. Gdańskiej 49 lok. 1 od ponad 30 lat i przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jest to najstarszy lokal gastronomiczny w Tczewie. Wyróżnia się dbałością o tradycje rzemieślnicze i standard obsługi klienta, a ponadto podtrzymuje rodzinne tradycje rzemieślnicze.

Przedsiębiorca roku w kat. małe i średnie przedsiębiorstwa: HMS s.c.

Spółka HMS s.c. działa w Tczewie przy ulicy Jagiellońskiej 55U od ponad 10 lat, zajmuje się nadzorami i inspekcjami przemysłowymi, skanowaniem 3D-wielkogabarytowym. W minionym roku uruchomiła   laboratorium antykorozyjne. Ponadto prowadzi audyty wytwórców oraz podwykonawców, a także szkolenia i egzaminy certyfikacyjne TUV. Posiada certyfikat ISO 9001:2015. Prowadzi  również oddział zamiejscowy w Szczecinie. Podmiot stale się rozwija i zatrudnia nowych pracowników, dla kolejnych projektów. Bardzo ambitnie podchodzi do nowych technologii i korzysta z wielu projektów dofinansowanych ze środków UE w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Województwa Pomorskiego 2014-2020 oraz Inteligentnego Rozwoju MŚP 2014-2020.

Przedsiębiorca roku w kat. Inwestycja / Inwestor roku Etac Poland sp. z o.o.

W roku 2017 na terenie Tczewa swoje środki ulokował szwedzki inwestor Etac. W roku 2020 do użytku oddano zakład produkcyjny przy ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 1. Nowoczesny zakład spełnia wysokie normy jakości i bezpieczeństwa. Inwestycja grupy Etac w Polsce, kosztowała około 60 mln. zł. Etac jest pierwszą firmą w Polsce, której przyznano najbardziej prestiżowy platynowy certyfikat DGNB, a ponadto ISO 13485:2016 oraz ISO 14001:2015. W planach firmy jest już rozbudowa zakładu, który obecne zatrudnienie to około 70 pracowników, a docelowo zatrudnienie może wynieść około 200 osób. Podmiot współpracuje z lokalnymi firmami i dostawcami usług. Produkty firmy Etac są ukierunkowane na krótko i długoterminową opiekę domową, szpitale lub inną formę opieki medycznej. Pozwalają użytkownikom czerpać przyjemność z przebywania w domu przy zachowaniu optymalnej aktywności, zapewniając jednocześnie optymalne warunki pracy dla opiekunów. Zapewniają pomoc w codziennym życiu, wspomagają ludzi w ich codziennych, rutynowych czynnościach, takich jak chociażby codzienna toaleta i kąpiel, sprytne produkty sprawiające, że codzienne czynności stają się łatwiejsze.

Przedsiębiorca roku w kat. Inwestycja / Inwestor roku: Metrix Metal sp. z o.o.

Firma od 1993 roku obecna na tczewskim rynku (początek MATECH Sp. z o.o. przy ul. Piaskowej 3), zajmuje się obróbką metali, stale rozwija park maszynowy i wdraża nowe technologie. Pod koniec 2019 roku przeniosła swoją działalność pod nowy adres na ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 3 , gdzie powstała nowa hala produkcyjna. Inwestycja kosztowała około 25 mln. zł. Zatrudnienie sięga obecnie około 170 pracowników. Firma może poszczycić się certyfikatem spawalniczym EN 1090-2, poziom EXC 2; certyfikat ISO 3834-2; certyfikat EN15085-2 poziom CL2; certyfikat ISO 14001 oraz ISO 9001.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom, życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy również kapitule konkursu oraz naszym partnerom: Cech Rzemiosł Różnych w Tczewie, Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza o/Tczew oraz Pracodawcom Pomorza o/ Tczew.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDotacje na remont zabytków – wpłynął jeden wniosek
Następny artykułKawały z akordeonu – 19 lutego w CKiS