W meczu z Polonią Środa Wielkopolska zespół KS Pogoń Dekpol Tczew zdobył historyczne, bo pierwsze 3 punkty w pierwszej lidze kobiet.

Szósta kolejka pierwszej ligi okazała się bardzo szczęśliwa dla Pogoni, która kreowała sytuacje bramkowe i utrzymywała się przy piłce. Pierwsza zdobyta bramka została bezpośrednio z rzutu wolnego przez Magdę Sobal. Druga bramka zdobyta po ataku szybkim, i równie urokliwa jak poprzednia. Tym razem swoje trafienie zaliczyła urodzona w 2005 roku Julia Jędrzejewska. W drugiej połowie meczu inicjatywę przejęła Polonia Środa Wielkopolska i to zespół z wielkopolski wyglądał dużo lepiej. Większość czasu gra toczyła się na naszej połowie, jednakże zespół z Środy nie zdobył bramki. Nasz zespół skutecznie bronił dostępu do własnej bramki, i to wynikiem 2 do 0 zakończyło się to spotkanie. Kto nie widział, a chciałby obejrzeć, to nic straconego: https://www.facebook.com/PogonTczew/videos/794878057952550

W następny weekend podejmiemy UKS 3 Staszkówka Jelna. Mecz odbędzie się 3 października (sobota), o godzinie 13:00 w Nawojowej(wieś niedaleko Nowego Sącza).