Czuwaj! W dniu 23 lutego rozpoczął się nasz coroczny biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który jest obchodzony 22 lutego przez wszystkie harcerki i harcerzy w Polsce i skautów na całym świecie z okazji urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, które uświadamiają skautom na całym świecie, jak wielu nas jest.

W tym roku coroczny biwak odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie. Biwak rozpoczął się od oficjalnego apelu oraz mszy świętej w kościele NMP, równolegle odbyły się zajęcia z duchowości przeprowadzone przez hm. Karolinę Kornas-Bojaronus.

W sobotę 24.02.2024 odbyła się główna część biwaku – po śniadaniu wszyscy ruszyli na bieg harcerski, gdzie każdy pion miał przygotowane punkty specjalnie dla siebie, a w tym roku swoją trasę posiadała też kadra oraz rodzice! Poranne zajęcia dla rodziców i harcerzy starszych poprowadził notariusz Jakub Aleksandrowicz, który jest również instruktorem harcerskim, a po nich spotkanie poprowadził Zastępca Prezydenta Adam Urban. Po południu odbyły się zajęcia przeprowadzone przez różne grupy rekonstrukcyjne, służby mundurowe oraz wiele więcej ciekawych osobistości, którym bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia! Wieczorem odbył się klimatyczny krąg całego Hufca, podczas którego rozmyślaliśmy wspólnie nad tym, czym jest braterstwo oraz śpiewaliśmy wspólnie harcerskie piosenki.

To był dzień pełen braterskiej myśli, który będzie zapamiętany przez wielu harcerzy na bardzo długo. Dziękujemy z całego serca również całej kadrze naszego biwaku:

  • Pwd. Natalia Wujecka – komendantka biwaku
  • Pwd. Sławomir Kussowski – zastępca komendantki biwaku i kwatermistrz
  • Hm. Grzegorz Oszmana – oboźny
  • Pwd. Małgorzata Zielka – kadra programowa ds. metodyki zuchowej
  • Pwd. Natalia Jarońska i pwd. Franciszek Kończewski – kadra programowa ds. metodyki harcerskiej
  • Pwd. Paulina Tokarska, pwd. Karolina Radtke i dh. Julia Klunder – kadra programowa ds. metodyki starszoharcerskiej
  • Hm. Karolina Kornas-Bojaronus i dh. Zuzanna Pionk – kadra programowa ds. metodyki wędrowniczej

ZHPREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułCzerwone Gitary – 55-lecie – Platynowy koncert – 23 marca
Następny artykułZmiana rozkładów jazdy od 10 marca