23 marca o godz. 19:00 zapraszamy na koncert Czerwonych Gitar do Centrum Kultury i Sztuki.

To legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Maja fantastyczny kontakt z publicznością, z która śpiewają wszystkie swoje przeboje.

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity ,które  wszyscy znaj i lubią  “Taka jak ty”, “Historia jednej znajomości”, “Nikt na świecie nie wie”, “Biały krzyż”, “Wróćmy na jeziora”, “Gdy kiedyś znów zawołam cię”, “Kwiaty we włosach”, “Powiedz stary gdzieś ty był”, “Jesień idzie przez park”. 

Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński – gitara solowa, Marcin Niewęgłowski  – gitara solowa, śpiew.

Bilety:

Interticket https://ckis.interticket.pl/program/czerwone-gitary-platynowy-koncert-55-lecia-9128 

KupBilecik https://www.kupbilecik.pl/imprezy/104020/Tczew/Czerwone+Gitary/ 

Biletyna https://biletyna.pl/event/view/id/346907

Ebilet https://sklep.ebilet.pl/63331869759897807 

ORGANIZATOR: Agencja Artystyczna TAMADAREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułInformacja dot. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lichnowy dla elektrowni wiatrowych oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko
Następny artykułDzień Myśli Braterskiej u tczewskich harcerzy