Czytelniczy rejs z biblioteką

131

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 11 400 zł na projekt „Czytelniczy rejs”. Projekt nawiązuje do tradycji morskich, marynistycznych Tczewa.

Projekt będzie realizowany od sierpnia do grudnia. W trakcie odbędą się spotkania z pisarzami szczególnie dedykowane dzieciom oraz spotkania dla dorosłych. W przedsięwzięciu będzie można wziąć udział osobiście lub poprzez transmisję w Internecie na stronie biblioteka.tczew.pl.

O projekcie:
Czytelniczy rejs! Jego zaletą jest na pewno to, że w wygodny sposób bez konieczności pakowania bagażu możesz z nami odwiedzić niesamowite miejsca, poszerzyć wiedzę, dołączyć do naszej ekipy.


Obieramy „Kurs na przygodę” i zaczynamy od spotkania z podróżnikiem, który opowie o swoich wyprawach, potem obierzemy „Nocny Kurs” na zwiedzanie odnowionej biblioteki przy ul. Kościuszki gdzie odbędzie się prezentacja najcenniejszych zbiorów naszej książnicy. We wrześniu czeka nas „Kurs w świat ze Szkołą Morską” – na początek plenerowe przedsięwzięcie przy fontannie na Suchostrzygach i gratka dla fanów literatury marynistycznej, czytanie plenerowe książki Karola Borchardta „Znaczy Kapitan”, ponadto czeka na Was prelekcja poświęcona szkole morskiej. „Literacki kurs najmłodszych wilków morskich” dedykowany jest dla małych obieżyświatów, uczniów szkół podstawowych, których już dziś zapraszamy na spotkania z pisarzami literatury dziecięcej a tych nieco starszych z popularnym pisarzem literatury dla dorosłych, bowiem obierzemy „Kurs na Obyczaj, Romans i Sensację”.
Na szukających przygód w wieku do 6 lat mamy konkurs literacko-plastyczny a tych w wieku od 7 do 15 lat będzie czekała zabawa w zdobywanie naklejek i uzupełnianie karty pokładowej czytelnika. Wszystkich mieszkańców zaprosimy w dniu 11 listopada do wzięcia udziału w grze miejskiej, w trakcie której będzie można odnaleźć ślady szkoły morskiej, jej pracowników i słuchaczy w przestrzeni miejskiej. Projekt zakończy się w grudniu wystawą zbiorów biblioteki na temat Szkoły Morskiej w Tczewie z lat 1920–1930.
Oczywiście załoga floty – bibliotekarze nagrodzą najlepszych uczestników projektu!

Mamy nadzieję, że zaraziliście się naszą wizją turystyki literackiej. Liczymy na Waszą otwartość i ciekawość, którą mamy zamiar zaspokoić. Śledźcie naszą stronę internetową w poszukiwaniu ciekawych przedsięwzięć dla siebie.

Projekt dofinasowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBudowa Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Podgórnej 8 w Tczewie
Następny artykułBezpłatne badanie mammograficzne