Problem bezdomności istnieje przez cały rok, ale okres zimowy kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera  to najtrudniejszy czas do przetrwania. W związku z tym, 20 grudnia  strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych w tym pustostany, zadaszone kojce na odpady stałe i inne pomieszczenia stanowiące najczęstsze schronienia dla osób bez dachu nad głową.

W czasie nieustępującej epidemii koronawirusa osoby bezdomne poważnie narażone są na utratę zdrowia lub życia nie tylko z powodu zakażenia, ale także z uwagi na niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu. Podczas dzisiejszej kontroli przy ul. Wojska Polskiego pod wiaduktem odnaleziono zwłoki mężczyzny. Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców,aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, leżących czy nietrzeźwych i przekazywać takie informacje pod bezpłatny numer 986, ponieważ każda reakcja, może przyczynić się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia!

Mundurowi będą systematycznie monitorować miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i informować je o możliwych formach uzyskania pomocy.

[SM]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł24 grudnia i 7 stycznia – Urząd Miejski nieczynny, dyżury w USC
Następny artykułTczewskie trojaczki z wizytą u prezydenta