Zaproszenie do VIII edycji konkursu “Zielona Ławeczka”

108
Fundacja Banku Ochrony Środowiska ma przyjemność zaprosić mieszkańców polskich miast do udziału w VIII edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka.  
  Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody
z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwala to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!  
  Jak otrzymać grant?
Mieszkańcy otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców powinni zebrać zespół i zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl.  Ostatnim dniem na rejestrację jest 17 maja 2022 r.  Kolejnym krokiem jest wykonanie zadań opisanych w zakładce “Plan działań” zadań i wysłanie wniosku. Ostatnim dniem na wysłanie wniosku jest 1 czerwca 2022 r. Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu wybierzemy maksymalnie 15 najlepszych. W wyborze pomogą nam architekci krajobrazu.  Ze zwycięskimi zespołami podpiszemy umowę na przekazanie grantu, w trakcie planowania
i realizacji prac, możliwa będzie konsultacja projektu z architektem krajobrazu.  Po realizacji projektu, należy wysłać sprawozdanie pokazujące efekty prac.


REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułIII Otwarte Mistrzostwa Tczewa w wyciskaniu sztangi leżąc
Następny artykułKoncert “Serenady, serenady…”