Komunikat wykonawcy remontu – Firmy Budowlano Drogowej MTM S.A.:

W związku z potrzebą ułożenia ostatniej warstwy konstrukcyjnej nawierzchni ulicy Gdańskiej „bezszwowo”, tzn. na całej jej szerokości w jednym cyklu technologicznym, w dniach 19-20 września br. (weekend) planowane jest całkowite wyłączenie odcinka ulicy Gdańskiej z ruchu kołowego, począwszy od skrzyżowania z ulicami Pomorską i Aleją Zwycięstwa, a skończywszy na wiadukcie 800-lecia.
Planowane zamknięcie zostało uzgodnione Miejskim Zarządem Dróg, działem transportu zbiorowego i Starostwem Powiatowym pod kątem czasowej organizacji ruchu.

Dla relacji od strony osiedla Zatorze, ruch prowadzony będzie objazdem pod budynkiem dworca kolejowego (podobnie jak miało to miejsce podczas zamknięcia ulicy Mostowej). Na tę okoliczność ponownie wyłączone z użytku zostaną miejsca postojowe przed budynkiem dworca kolejowego i galerią handlową.

Od strony ulicy 1-Maja nic się nie zmienia, tzn. nadal brak jest możliwości wjazdu na ulicę Gdańską. Podobnie sprawa wygląda dla dojazdu od strony ulicy Sobieskiego, gdzie od blisko dwóch miesięcy funkcjonuje objazd prowadzący przez ulicę Niepodległości i Aleję Zwycięstwa.

Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności związane z wprowadzonym zamknięciem. Zastrzegamy również, iż w przypadku wystąpienia w terminie planowanego zamknięcia intensywnych opadów deszczu, całość planowanych do wykonania prac będzie musiała zostać przesunięta o tydzień tj. na kolejny weekend.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTydzień Mobilności Aktywnej
Następny artykułPrzetarg na remont głównego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej